Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş, Ankara’da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti. Yaşanan cinayetin yankıları devam ederken, Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, bugün ikinci kez Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel ile görüştü.

Kayseri’de Pazar Yerinde İntihar Girişiminde Bulunan Adama Belediyeden Tepki! Kayseri’de Pazar Yerinde İntihar Girişiminde Bulunan Adama Belediyeden Tepki!

Özel’le görüşme sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ayşe Ateş, “10 gün önce sayın Hasan Doğan beni aradı. Sayın Cumhurbaşkanı'nın geçen hafta içi benimle görüşeceğini söyledi. Ancak akabinde MHP'nin grup toplantısı oldu. Devlet Bahçeli her zaman olduğu bizi karalamakla, iftira atmakla itham etti. Orada bir çağrıda bulundu. 'Bunların sırtını sıvazlamayın' dedi.  Bence Cumhurbaşkanı ile yapacağım görüşmeden haberi oldu. Bu sebeple Cumhurbaşkanına mesaj gönderdiğini düşünüyorum. Sanırım bu sebeple çağrılmadık. Normalde geçen hafta görüşmemiz gerekiyordu. Ancak görüşme gerçekleşmedi. Sanırım Bahçeli'nin çağrısı karşılık buldu" ifadelerini kullanmıştı.

Ayşe Ateş’in bu konuşması karşılık buldu. İletişim Başkanlığı, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan'ın, Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ile görüşeceğini bildirdi.

Kaynak: Haber Merkezi