Adana-Mersin otoyolu üzerinde bir grubun orta refüjde seyir halinde olan araçların üzerine yürüdüğü araç kameralarına yansırken, ‘otoban çetesi’ adı verdikleri grubun bu yöntemle insanları gasp etmeye çalıştığı iddiaları öne sürüldü.

 Ortaya atılan iddialara göre, Otoban çetesi iki grup halinde otoyolda bulunan araçları ile seyir halinde olan kişileri tuzağına çekiyor. En önde bekleyen grup aracın ön camına yumurta atarken, geride bekleyenler ise sürücünün sileceği çalıştırmasını takip ediyor. Silecek çalışır çalışmaz yumurtaların atılması ile panikleyen sürücünün, görüşü engellenince mecburen durmak zorunda kalıyor ve arkadan gelen grup harekete geçerek duran aracı gasp etmeye başlıyor.

Gazeteci İbrahim Haskoloğlu sosyal medya hesabından yaşanan olayın detaylarına ilişkin bilgiler paylaştı, “Otobanda gezen şahıslarla ilgili yerel kaynakları araştırdım. Bu bölgede ‘Otoban Çetesi’ ismi verilen bir grubun yaz aylarına doğru çıktığı ve ıssız bölgeden geçen araçları durdurmaya çalıştıklarını gördüm. İki gruplu çalıştıkları belirtiliyor, önde bekleyen grup aracın ön camına yumurta atıyor geride bekleyenler de sürücünün sileceği çalıştırmasını bekliyor.

Sinan Ateş Cinayeti İle İlgili Flaş İddia, Katilin Gizlendiği Yer… Sinan Ateş Cinayeti İle İlgili Flaş İddia, Katilin Gizlendiği Yer…

Sürücü sileceği çalıştırdığında yumurta tüm camı kirletip, görüşü sıfırlayınca araç duruyor ve ilerideki grup sürücünün aracındaki değerli eşyaları gasp ediyor. Aracın kendisini gasp edildiği olaylar da iddia ediliyor ama olayı yaşadığını söyleyenler eşyalarının gasp edildiğini belirtiyorlar. Resmi makamlara bu haberlerle ilgili soru sordum, henüz dönüş olmadı. Konuyu muhakkak araştırıyorlardır, dönüş olduğunda sizlerle paylaşırım.

Benzer bir durum olduğunda sileceklerinizi çalıştırmayın, aracınızdan inmeyin ve çok daha uzak bir mesafede durun. Takip edilip, edilmediğinizi kontrol edin. Bazı ihbarlarda arkadan başka bir araçla da takip ettiklerini söylüyorlar. Trafik polisi ekiplerini aramaktan çekinmeyin. Ve arabalarınıza muhakkak bir ön kamera takın” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi