Milli ve Manevi Duygular Canlandı

Türkiye Yüzyılı Marşı’nın bestekârı ve aynı zamanda AK Parti İstanbul Milletvekili  olan Yücel Arzen’in sahne aldığı gecede güzel dakikalar yaşandı. Milli ve maneviyat duyguları yüksek olan gecede ünlü bestekar ve milletvekili Yüce Arzen güzel bir oranizasyona hizmet ettiği ve Kayseride buldunduğu  için Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a teşekkürlerini iletti. Erciyes Kültür Merkezinde düzenlenen gecede Yücel Arzen piyanonun başına geçti. Türk edebiyatının önemli isimlerinden üstat Necil Fazıl Kısakürek ve şair Abdurrahim Karakoç’un şiirlerinden bestelediği eserleri seslendirdi. Ayrıca ünlü sanatçı kendi bestelerinden oluşan şarkılara da yer verdi.

Anyconv.com Konser, (1)

‘Gururluyuz, Onurluyuz’

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın Talas belediyesi adına imza attıkları birçok proje olduğunu ifade ederek konser hakkında konuştu. Yalçın, “Hepsi birbirinden güzel gönül dostu, sanat dostu kardeşlerim. Belediyelerin klasik görevleri yol, su, asfalt gibi sayılır. Türkiye’nin 100. yılında en fazla etkinlik düzenlemiş bir belediye ve çalışanları olarak gururluyuz, onurluyuz. Bundan sonra şehirlerin imarıyla beraber gönüllerin ihyası noktasında da çok önemli işler ve fonksiyonlar içeren programlar yapmak zorundayız. Talasımız bu noktada biraz daha fazla öne çıktı. Cumhuriyetin 100. yılında böyle bir konserde bir araya gelmenin onur ve gururunu yaşıyoruz. Cumhuriyeti bize armağan eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere cümle şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyorum. Bu arada milli şairimiz var ama milli bestekârımız yok. Müsaade ederseniz Yücel Arzen beyi milli bestekâr ilan edeyim ” diye konuştu.

‘Talasımız Bir Adım Önde’

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ta anlamlı gecede konuştu. Talas’ın her zaman bir adım önde olduğunu söyleyen Belediye Başkanı, “Değerli Yücel Arzen dostumuza hoş geldiniz diyorum. Aslında bizler de daha önce Yücel Bey ile Kayserimizi buluşturma noktasında görüşmeler yapmıştık ama sonraki süreçte değişik nedenlerle ertelemek durumunda kaldık. Talas Belediyemizin konser düzenleyeceğini duyunca yükümüzü de aldı diye memnun olduk. Sağ olasın Yalçın Başkanım iyi ki varsın. Amacımız değerli başkanımızın vurguladığı gibi Kayserimizi sizlere yakışır, rutin belediyecilik hizmetlerini dışında ticaretiyle, sanayisiyle, turizmiyle, kültürüyle, gastronomisiyle her alanda biz de varız anlayışı içerisinde ama sanat ve kültürde ön planda çıkacak şekilde gayretlerimizi sürdürüyoruz. Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve 16 ilçe belediye başkanı kardeşlerimizle el vererek bu çalışmaları yaparken Talasımız, üniversitelerimizin merkezinde bulunması nedeniyle bir adım öne çıkmakta. Bunu da hak ediyor” dedi.

AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, Yücel Arzen’in milletvekili yönüne dikkat çekti. Çopuroğlu,“Hakikaten epeydir beklediğimiz bir atmosferi bugün yaşıyoruz. Yücel ağabeyle mecliste çalışma imkanımız oluyor. Orada inovatif, farklı bir çizgisi var. Kendisinden istifade ediyoruz. Bugün buradan coşkuyla ayrılacağım. Cenabı Allah ilmine kolaylık versin. İnşallah bundan sonra da Türkiye’ye kazandırdığı eserleri artırsın. İyi ki gelmişiz. Yalçın Başkanımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Yalçın konserin sonunda sanatçı Arzen’e 100. Yıl plaketi ve çiçek takdim etti.

Muhabir: Merve Erol