Düzenlenen açılış töreni AK Parti Talas İlçe Başkanı Mustafa Kiraz, MHP Talas İlçe Başkanı Kayhan Saraç,  AK Parti ve MHP ilçe teşkilatları, meclis üyeleri, mahalle sakinleri ve mahalle muhtarlarının katılımıyla gerçekleşti.

Tesis4

Mustafa Yalçın Mazbatasını Aldı Mustafa Yalçın Mazbatasını Aldı

Bunların  8'incisi olan Sosun Sosyal Tesisi'nin açılış konuşmasını yapan Sosun Mahalle Muhtarı Fatih Boyraz, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın kadar kırsala sahip çıkanı görmediğini belirterek şunları söyledi: "Sağ olsun var olsun bizi hiç kırmadı.

 Milyonluk yatırımla bizi rahatlattı, sosyal tesis sahibi yaptı. Allah razı olsun. Sosun’a sahip çıkıyorlar. Başkanım ‘kırsala sahip çıkmayan şehri yönetemez’ der. Başkanım kadar kırsala sahip çıkan bir başkan da görmedik" diye konuştu.

Tesis

Tesislere Sahip Çıkılmasından Keyif Alıyoruz

Açtıkları tesislere sahip çıkılmasından keyif aldıklarını ifade eden Mustafa Yalçın sözlerine şöyle devam etti: " “Kırsal mahallelerimize böyle tesis yaptığımızda vatandaşlarımızın tamamının da sahip çıktığını gördüğümüzde değmeyin keyfimize.

Allah sizden razı olsun. Sizler burada toprağımıza, hayvanımıza sahip çıkıp da şehirde yaşayanların gıdasını temin etmeye canla başla çalıştığınız sürece size ne yapsak az.

Bu mahallemizin farklı bir yönü var. Yarısından fazlası şehirde olmasına rağmen bir ayakları burada. Bakıyoruz ki köy şehir, şehir köy gibi. Biz ne kadar köylüysek o kadar kentliyiz. Ne kadar kentliysek o kadar köylüyüz.” ifadelerini kullandı.

Tesis2

Başkan Yalçın ,açmış oldukları tesislerin önemli bir ihtiyaç olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Kızlar, gelinler, ağabeyler, hanımlar hepsi burayı bir toplantı salonu olarak düşünmeli. Dinlenmek isteyen, arkadaşıyla sohbet etmek isteyen buraya gelebilir.

 O nedenle buranın çok uygun bir hizmet olduğunu gördük. Bu yıl 8 tane sosyal tesis açtık. Bir taraftan da açılışlara devam ediyoruz. Önemli olan köylümüzün burada bir araya gelmesi" ifadelerini kullandı.

Editör: Ülkü Şimşek