Reuters'in haberine göre Türkiye'deki elektrik dağıtım şirketlerini temsil eden Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) Başkanı Barış Eldeniz, elektrik fiyatlarının piyasadaki maliyetleri yansıtacak şekilde arttırılması gerektiğini söyledi.

Eldeniz konuşmasında, “Sürdürülebilir olmayan fiyat politikaları karşılığında bu yıl devletin 5.7 milyar dolar seviyesinde bir sübvansiyon ihtiyacı olacağını öngörüyoruz, bu seviyelerde enerji arz güvenliğini tehdit etmemesi için gerçek maliyet bazlı fiyatlama politikasına geçilmesi gerektiğini düşünüyoruz" diye konuştu.

Kayseri’de Pazar Yerinde İntihar Girişiminde Bulunan Adama Belediyeden Tepki! Kayseri’de Pazar Yerinde İntihar Girişiminde Bulunan Adama Belediyeden Tepki!

Zam Tarihi Belli Oldu

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) eski Başekonomisti Hakan Kara, yıllardır TÜFE ile birlikte elektrik fiyatlarının da doğru oranda arttığı grafiği paylaşarak, bu durumun kaçınılmaz olarak elektrik faturalarına zam yapılacağı anlamına geldiğini duyurmuştu ve yaptığı açıklamada, “Elektriğe ciddi zam kapıda. Muhtemelen temmuz-ağustos'ta yapılır" demişti.

Kaynak: Haber Merkezi