Teknoloji tutkunlarının yoğun talep gösterdiği Teknofest’te katılım rekor seviyeye ulaştı.

lkokul seviyesinden ortaokul, lise, üniversite, lisansüstü ve mezun seviyesine kadar binlerce genç hayallerini gerçekleştirmek için birbirinden farklı kategorilerde düzenlenen Teknofest’e katıldı.

46 ana kategori ve 117 alt kategoride yarışan gençler teknoloji ve bilim üzerine geliştirdikleri projeleri festivale ziyarete gelen vatandaşlar tarafından ilgiyle takip edildi.

Teknofest'e Geç Kalmayın! Başvurular Bitiyor Teknofest'e Geç Kalmayın! Başvurular Bitiyor

1 milyon 630 bin Başvuru

Bu yıl Adana’da düzenlenen Teknofest’te 1 milyon 630 bin yarışmacı başvurusu alındı ve rekor kırıldı.

Bakan Kacır, 'Nuri Demirağ'ın Önü Kesilmiş, Akamete Uğratılmış' Bakan Kacır, 'Nuri Demirağ'ın Önü Kesilmiş, Akamete Uğratılmış'

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliğinde düzenlenen festivalde, 788 bin 161 takım birbiriyle yarışacak.

TEKNOFEST 2024’te Roket, Model Uydu, Sağlıkta Yapay Zekâ, Biyoteknoloji İnovasyon, Sanayide Dijital Teknolojiler, Uçan Araba Simülasyon, Eğitim Teknolojileri, Robotaksi Binek Otonom Araç, Tarım Teknolojileri, Savaşan İHA, Çip Tasarım Yarışması gibi gençlerin ilgiyle takip ettiği 46 farklı teknoloji yarışması düzenlenecek.

Bu yıl Teknofest 2024'te Kablosuz Haberleşme, Blok Zincir, Hava Savunma Sistem Teknolojileri, Finansal Teknolojiler, İnsansız Deniz Aracı, Akıllı Wi-Fi Kapsama ve Teknofest Robolig Yarışmaları ilk defa başvuruya açılacak.

Kaynak: Haber Merkezi