Kayseri’nin Develi ilçesinde veterinerlik yapan 24 yaşındaki Mikail Bozlağan’ı başından vurup, aracını gasp ederek Ankara’da İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önünde, gasp edilen araçla gerçekleştirilen terör saldırısı ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. 

Edinilen bilgiye göre, Tomarza ve Develi ilçesinde arasında kalan Künye köyü Homurlu şelalesi yakınlarında  piknik yapmakta olan bir vatandaş, arazide gömülü halde olan paramotoru gördü. Jandarma’yı arayarak durumu bildirdi. İhbar üzerine bölgeye Jandarma ekipleri gelerek incelemelerde bulundu.

Ankara'daki Terör Saldırısı İle İlgili Develi'de Yeni Gelişme! (1)

Polisten Peş Peşe Vurgun: 51 Ruhsatsız Silah Ele Geçirildi! Polisten Peş Peşe Vurgun: 51 Ruhsatsız Silah Ele Geçirildi!

Ardından Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri bölgeye gelerek güvenlik önlemi aldı. Ekiplerin olay yerinde yaptıkları incelemelerin ardından paramotorun, Ankara’daki terör saldırısını gerçekleştiren saldırganlarla bağlantılı olduğunu tespit etti.

Ankara'daki Terör Saldırısı İle İlgili Develi'de Yeni Gelişme! (2)

Teröristler paramotor kullanarak Develi ilçesine gelip buradan da Veteriner Mikail Bozlağan’ı öldürerek gasp ettikleri araçla Ankara’da terör saldırısı gerçekleştirildiği öğrenildi. 
Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Kaynak: Özel Haber