Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın 6 ayda bir yaptığı fiyat artışı bu kez asgari ücretliyi ve emeklileri üzecek. 

Sinan Ateş Cinayeti İle İlgili Flaş İddia, Katilin Gizlendiği Yer… Sinan Ateş Cinayeti İle İlgili Flaş İddia, Katilin Gizlendiği Yer…

Toplu konut İdaresi Başkanlığı her şehirde binlerce kişiyi ev sahibi yaparken ödemeler 6 ayda bir ÜFE TÜFE oranına göre artış sağlanıyor. Gerçekleşen bu artışlar yıllar geçtikçe konut sahiplerini ödeme noktasında zorlarken vatandaşlar yapılan zammın oranının sabit olması yada enflasyon oranları ve emekli maaşlarının göz ardı edilmemesini istiyor.

Ülke genelinde yaptığı konutlarla binlerce kişini ev sahibi olmasını sağlayan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı yaptığı konutlarla bir çok aileye umut ışığı oldu. Ödemeler noktasında zamanla ortaya çıkan sorun hem asagri ücretliyi hemde emeklileri üzecek. 

Toki Toki

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, asgari ücretliye ara zam yapılmayacağını açıklamasının ardından TOKİ ödemesi devam asgari ücretliyi Temmuz'da zora sokacak. Temmuz ayından itibaren TOKi ödemelerini zamlı ödeyecek olan asgari ücretliler yılın son 6 ayında bazı giderlerinden kısıtlama yapması gerekecek.

Taksit artışları nasıl hesaplanıyor? 

Borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, ÜFE ve TÜFE oranlarından en düşük olanına göre artırılıyor.

Kaynak: ÖZEL HABER