Adıyaman’da kalıcı konutların yapıldığı bölgede işçilerin kaldığı 3 katlı konteyner yatakhanede çıkan yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Yatakhanede uyuyan 461 işçi yara almadan yangından kurtulurken olay yerinde soğutma çalışmaları devam ediyor.

Yangın Var (1)
Adıyaman'da Karadağ Ormanlık alan yakınlarında depremzedeler için yapımı devam eden kalıcı  konutların bulunduğu alanda 461 işçinin kaldığı 3 katlı konteyner yatakhanede yangın çıktı.

Yangın Var (4)

Elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangında alevler yatakhaneyi tamamen sardı. İçeride bulunan çok sayıda  işçi korku ve panik içerisinde kendilerini güçlükle dışarıya attı. Yangına çok sayıda itfaiye ekibi müdahale etti. Yangın devam ederken içeride kalan işçilerin kalıp kalmadığı yapılan sayımdan sonra ortaya çıkacak

Yangın Var (2)
İtfaiye ekiplerinin yoğun çalışmaları sonucunda alevler güçlükle kontrol altına alınarak söndürüldü. olayın yaşandığı kamp alanına Adıyaman  vali yardımcıları ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hikmet Uz ile birlikte gelen Adıyaman Valisi Osman Varol, olay yerinden bilgiler alarak incelemelerde bulundu.

Kayseri'de Kurallara Uymayan Sürücülere Ağır Ceza! Kayseri'de Kurallara Uymayan Sürücülere Ağır Ceza!

Yangın Var (3)
İlk açıklamalara göre yangındda can kaybı ve yaralanma olmadığı bildirildi.  Açıklama yapan Vali Osman Varol, “Özel bir firmanın yatakhane bölümünde çatıdan elektrikten kaynaklandığını düşündüğümüz bir yangın çıktı. Yatakhanelerde toplam 461 işçi kaldığı bilgisine ulaştık.Yangının başlamasıyla çok hızlı bir şekilde bütün işçilerimiz güvenli bir şekilde tahliye edildi. 

Yangın Var (5)
İlk belirlemelere göre her hangi bir yaralı yada can kaybı söz konusu değil. İşçilerimiz şantiye alanındaki diğer yatakhanelere yerleştirildi. Yangın tamamen söndürüldü ve kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları bittikten sonra yangının gerçek sebebini öğreneceğiz” diye konuştu.

Editör: Ahmet Bolat