İncesu Belediyesi'nin sporcusu olan Türkiye Şampiyonu Ahmet Akay Dalkıran, antrenörüyle birlikte İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek’i makamında ziyaret etti. 

Erbakan, ‘Yetki Sahibi Olanlar, Kınamak Ve Lanetlemekle Yetinmemeli’ Erbakan, ‘Yetki Sahibi Olanlar, Kınamak Ve Lanetlemekle Yetinmemeli’

Nisan ayında düzenlenen şampiyonada 51 kiloda Türkiye birincisi olan ve Eylül ayında Tayland'ın Bangkok şehrinde düzenlenecek IFMA Dünya Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek olan Ahmet Akay Dalkıran ve Milli Takım Antrenörü Şakir Kaymaz, İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek'le bir araya geldi.

Türkiye Şampiyonundan Başkan İlmek’e Ziyaret!

‘Belediyeler Sadece Yol Yapmaz, Çöp Toplamaz’

Yapılan anlamlı ziyarette konuşan Başkan Mustafa İlmek, “5 yıldır ilçemizde düzenlenen ve bulunan spor aktivitelerine ve kulüplerine yardımcı oluyoruz. Basketbol alanında ilçemizin ciddi başarıları var. Belediye olarak da yüzme ve Muay Thai branşlarında iki sporcumuzu destekliyoruz. 4-5 Nisan’da Sivas'ta düzenlenen şampiyonada yüzme sporcumuz Ecrin Bütün 12 madalya aldı. Temmuz'da Trabzon'daki Türkiye Şampiyonasına hazırlanıyor. Muay Thai'de de Ahmet Akay Dalkıran 51 kiloda Türkiye Şampiyonu oldu. Eylül'de bayrağımızı dalgalandırmak için Tayland'ta yapılacak Dünya Şampiyonasında ter dökecek. Belediyeler sadece yol yapmaz, çöp toplamaz. Ülkedeki spora ve eğitime katkı sunar. Sporcuların yetiştirilmesini sağlar. Bunu da aynı zamanda personelimiz olan Milli Takım Antrenörü Şakir Kaymaz ile yaptık. Her yıl bünyemizden şampiyon sporcular çıkarıyoruz. Spora ve sporcuya destek vermeye devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi