Dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamalarıyla 5.5 ay önce tutuklanarak cezaevine gönderilen sosyal medya fenomeni Candan kardeşlerden Nihal Candan, durumunun kötüye gitmesi üzerine tahliye edildi. 

Ünlü Fenomen İçin Flaş Tahliye Kararı!

Sosyal medya paylaşımları ve dâhil oldukları olaylarla adından sıkça söz ettiren Candan kardeşler 2023 yılında fenomenlere yönelik olarak düzenlenen dolandırıcılık ve kara para aklama operasyonlarında yakalanmıştı. 16 Kasım’da tutuklanan fenomen kardeşlerden Nihal Candan hakkında flaş bir karar verildi. 

37 Kiloya düştü

Tutuklanmasını protesto ederek yemek yemeyi bırakan ve bu sebepten dolayı da 37 kiloya düşen Nihal Candan’ın 'anoreksiya nevroza' adı verilen hastalık teşhisi konuldu. 

Tutuksuz Yargılanmak Üzere Tahliye Edildi

Kızılcık Şerbeti'nde Yaprak Dökümü! Fragman Yine Deliye Döndürecek! Kızılcık Şerbeti'nde Yaprak Dökümü! Fragman Yine Deliye Döndürecek!

Durumunun daha da kötüleşmesi ile birlikte dün hastaneye kaldırılan Candan için doktorlar cezaevinde tedavisine devam edilemeyeceği yönünde görüş bildirdi. Durumu değerlendiren mahkeme, Candan'ın tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilmesine karar verdi.

‘Beklediğimiz Bir Karardı

Ünlü fenomenin bugün saat 17.00 civarı  tahliye edilmesini beklediklerini belirten Candan kardeşlerin avukatı Kasım Ergün, "Beklediğimiz bir karardı. Tedavisine hastane ortamında devam edilecek" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Haber Merkezi