Adana'da, 16 yıl kesinleşmiş hapis cezası ile aranan bir hükümlü, uyuşturucu ticareti ve kullanma suçlarından dolayı yakalandı. İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, firari Selahattin Demir'in yakalanması için uzun süredir çalışma yürütüyordu.

13 Yaşındaki Çocuk Son Anda Kurtuldu! O Anlar Güvenlik Kamerasında... 13 Yaşındaki Çocuk Son Anda Kurtuldu! O Anlar Güvenlik Kamerasında...

Polis ekipleri, Demir'in yaklaşık altı ay boyunca polise teslim olmamak için kaçtığını belirledi ve Seyhan ilçesi Dağlıoğlu Mahallesi'nde bir evde saklandığını tespit etti. Operasyon için harekete geçen ekipler, söz konusu adrese baskın düzenleyerek Demir'i gözaltına aldı.

Gözaltına alınan Selahattin Demir, emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edildi ve kesinleşmiş hapis cezasını çekmek üzere cezaevine gönderildi.

Bu operasyon, Adana'da uyuşturucuyla mücadele kapsamında önemli bir başarı olarak değerlendirilirken, polisin suçluları adalete teslim etme kararlılığı vurgulanmış oldu.

Kaynak: İHA