Adana'da yapılan ‘Narkoçelik-21' operasyonunda uyuşturucu satıcılarının müşterileriyle konuşurken polise yakalanmamak için kubar esrara “Kübra var mı?, metamfetamine ise “Ice var mı?” diyerek şifreli konuştukları ortaya çıktı. Çete üyelerinin aynı zamanda polise de "amca" dedikleri anlaşıldı.

Yapılan operasyonda aralarında çetenin liderlerinin de bulunduğu 9 kişilik uyuşturucu şebekesi polisin büyük özverisi ile çökertildi.

Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 3 Haziran'da yaptığı ‘Narkoçelik-21' operasyonunda yakaladığı 266 kişi tutuklanmıştı. Bu çerçevede bir uyuşturucu çetesinin lideri olan Nuri Can K.'nın (25) yakalama çalışmaları devam ediyordu.

Kıskıvrak Yakalandı!

Uyuşturucu Operasyonunda Cephanelik Ele Geçirildi! Uyuşturucu Operasyonunda Cephanelik Ele Geçirildi!

Narkotik polisleri izini sürdüğü çete lideri Nuri Can K.'yı trafikte otomobille seyir halindeyken takibe aldı. Narkotik polisleri Seyhan ilçesine bağlı Bakımyurdu Caddesi'nde şüphelinin kullandığı aracın önünü keserek şahsı kıskıvrak yakaladı.

Uyuşturucu Bağımlısı 1 (1)

Satışları Kübra Varmı Diyerek Yaptılar!

Seyhan ilçesine bağlı Yeşilyuva Mahallesinde 1'i kadın 8 kişinin yer aldığı şebekede uyuşturucu satılırken şifreli konuşulduğu anlaşıldı. Nuri Can K.'nın liderliğini yaptığı uyuşturucu çetesinde kubar esrar alacak kişilerin “Kübra var mı?”, metamfetamin alacak kişilerin ise ‘Ice var mı' dedikleri öğrenildi.

Yakalanmamak İçin Polise Amca Dediler!

Çete aynı zamanda telefonda görüşme yaptığı zaman teknik takibe takılmamak için çete üyeleri içerisinde polise “amca” dedikleri de öğrenildi.
Çete üyesi oldukları iddiasıyla tutuklanan Pınar K., Murat O., Hüseyin D., Özgür S., Uğur Can S., Mehmet S., Kaan K. ve Umut G.'nin ardından adliyeye sevk edilen Nuri Can K.'da çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı. Yapılan operasyonda tutuklu sayısı 267'ye yükseldi.

Kaynak: İHA