Kayseri'de Biletler Tükendi! İşte Metropol Kentlere Gitmenin Yolları Kayseri'de Biletler Tükendi! İşte Metropol Kentlere Gitmenin Yolları

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’in 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi' dolayısıyla mesaj yayımladı.
Çanakkale Zaferinin dünyada emsali görülmemiş bir destan olarak nitelendiren Vali Çiçek, "Çanakkale Zaferi, bir daha dönmemek üzere cepheye koşan şanlı ecdadımızın yazmış olduğu dünyada emsali olmayan, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük aşkının ortaya konduğu, dünya tarihine altın harflerle yazılan kahramanlık destanıdır."dedi. 
Vali Çiçek zaferin kazanılmasında; dönemin şartları düşünüldüğünde  imkânsızlıklarına rağmen vatanı, bayrağı ve bağımsızlığı uğruna hiçbir engel tanımayan, fedakârlıktan çekinmeyen Türk Milletinin inanç ve azmiyle kazanılarak tüm dünyaya Türk milletinin kararlılığını göstermesi açısından önemli olduğuna değindi.
Vali Çiçek, " Çanakkale Zaferi’nde, farklı inançlara ve etnik kökenlere sahip olan vatan evlatları, tek yürek olmuş, birlikte mücadele etmiştir. Çanakkale'de gösterilen kahramanlık, birlik ve beraberlik ruhu, milletimizin ortak değerlerine olan inancımızı perçinledi. 

Vali Gökmen Çiçek Çanakkale
 'Çanakkale Geçilmez' diyen iradenin mirasçıları olan bizler; bugün bağımsızlığımız, vatanımız ve şanlı bayrağımız için Çanakkale ruhuyla kenetlenmekte, tarihimizden ve ecdadımızdan aldığımız güç ve ilhamla kutlu yürüyüşümüze devam etmekteyiz. "dedi.
Vali Ç,çek mesajını şu sözlerle tamamladı: Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferimizin 109. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımızın bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliği için hayatını feda eden aziz şehitlerimizi ve vefat eden gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, hayatta olan gazilerimize sağlık ve huzur dolu bir hayat temenni ediyorum.

Editör: Ahmet Bolat