Kayseri’de 2’inci Kadın Kooperatif Fuarı Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde bugün açıldı.

Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde bu yıl 2’ncisi düzenlenen fuarın açılışına Vali Gökmen Çiçek, eşi Sümeyra Çiçek, Kayseri Milletvekili Sayın Bayar Özsoy, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Haldun Taşhan, 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanı Tuğgeneral Hasan Volkan Güleryüz, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Vali Yardımcıları Şemseddin Erkaya, Ömer Tekeş, Adnan Tezcan, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç’ten Atatürk Anıtı’na Saldıranlara Tepki! CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç’ten Atatürk Anıtı’na Saldıranlara Tepki!

Sümeyra Çiçek Kadın Kooperatif
    
Kadın Kooperatifleri büyük bir başarı hikayesi’
  
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek; ‘Bütün kooperatiflerimiz 1 buçuk yıl içerisinde kurulacak, makineleşecek, üretecek, vergi ödeyecek, para kazanacak ve yeni yatırımlar yapacaklar. Bu başarı hikayesi değil de ne? Gerçekten büyük bir başarı hikayesi yazıyorsunuz. Sizler umut, ümit, cesaret oldunuz. Belki ilk başta eşleriniz dahi size inanmadı. Çocuklarınız inanmadı. Etrafınızdakiler ‘Ne gereği var? Ne işiniz var?’ dediler. Ancak siz her şeye rağmen hem Kayseri için hem Kayseri’yi tanıtmak için hem bizler için seferber oldunuz. Sizlerle gurur duyuyoruz. Başardınız. Daha gidecek çok yolumuz var. Ben bunu söylediğimde hayal satmıyorum. Biz daha fabrika kuracağız. Arabalar alacağız. Arsalar alacağız. Vallahi de billahi de başaracağız. Beraber başaracağız. 1 buçuk yılda bunu beraber başardıysak, devamını da başaracağız. Kooperatiflerimiz aynı zamanda turizme de katkısı oldu’ diye konuştu.
 

Kaynak: İHA