Sosyal medya hesabından Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşların işlediği cinayetlere tepki gösteren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın sözleri gündem oldu. Yabancı uyruklu vatandaşların işlediği suçlara yönelik örnekler vererek açıklama yapan Ümit Özdağ, “Bu cinayetlerin tümü 2024 yılında işlendi ve biz sadece basına yansımış olanları biliyoruz. Yabancılar tarafından işlenen suçların yüzde 99’u basına yansımıyor” dedi.

Yabancı uyruklu vatandaşların 2024 yılı içerisinde işlediği suçları verdiği örnekler ile aktaran Özdağ, “İstanbul Zeytinburnu’nda yabancı uyruklu bir şahıs, yine yabancı uyruklu bir şahsın başını balta ile keserek sokağa attı. Bursa’da Suriyeli çocukların kavgasında 13 yaşındaki bir Suriyeli çocuk kalbinden ve böbreklerinden bıçaklanarak öldürüldü. Denizli’de Afganistanlı Mohammad Esmail Habibi eşi Nasim Gol Karimi’yi boğasından bıçaklayarak öldürdü. İzmir Seferihisar’da 74 yaşındaki Z.D. isimli Türk vatandaşı kadın, 40 yaşındaki Suriyeli bir kadın tarafından karnından bıçaklanarak öldürüldü. Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde koyun çiftliği sahibi Ali Çirkin adlı Türk çiftçi, Suriyeli çoban tarafından başından vurularak öldürüldü. Katil ve arkadaşları koyunları çalarken yakalandı. Ve bugün Mersin’de işten eve dönen Metin S. Adlı vatandaş, otostop çeken yabancı uyruklu şahsı aracına aldı. Metin S. Aracına aldığı yabancı uyruklu şahıs tarafından boğazı kesilerek öldürüldü.

Ak Parti ve MHP’den CHP’ye Geçen Belediyelerde Borç Ne Kadar? Ak Parti ve MHP’den CHP’ye Geçen Belediyelerde Borç Ne Kadar?

Bu cinayetlerin tümü 2024 yılında işlendi ve biz sadece basına yansımış olanları biliyoruz. Yabancılar tarafından işlenen suçların yüzde 99’u basına yansımıyor" diye konuştu.

Kaynak: Kurum Bülteni