Geçtiğimiz sezon Süper Amatör Küme'de şampiyon olan Yahyalıspor, Bölgesel Amatör Küme'ye adını yazdırırken Yeşil-Beyazlı kulübün lige katılmayacağı yönünde iddalar üzerine kulüpten açıklama geldi.

Baki Ersoy'dan Dikkat Çeken Transfer Yasağı Açıklaması! Baki Ersoy'dan Dikkat Çeken Transfer Yasağı Açıklaması!

Söylentiler Üzerine Açıklama Yapıldı

2023-2024 sezonunda Kayseri Süper Amatör Küme’de şampiyon olan Yahyalıspor adını Bölgesel Amatör Lig’e yazdırdı. Yahyalıspor Kulübü'nden yapılan açıklamada; "2023-2024 Süper Amatör Küme sezonunda başarılı bir istatistik sağlayarak şampiyon olup Bölgesel Amatör Lig'e çıkma başarısını sağladık. 2024-2025 sezonunda Bölgesel Amatör Ligi'nde Kayseri’mizi temsil edecek 2 takımdan birisi olma gururunu taşıyacağız.

Yahyalıspor4

Yahyalıspor Kulübü olarak bu gururla BAL Ligi'nde ilimizi en iyi şekilde temsil etmek için hazırlanırken, kamuoyuna yansıyan 'Yahyalıspor lige çıkmayacak, ligden çekilecek ve takım satılacak' gibi söylentiler kesinlikle asılsızdır. 2024-2025 sezonunda Kayseri’mizi ve Yahyalı ilçemizi Bölgesel Amatör Ligi'nde çıkıp en iyi şekilde temsil ederek lige hazırlıklarımızı yaptığımızı tüm kamuoyuna ve taraftarımıza duyururuz. Bölgesel Amatör Ligi yapılanması neticesinde, antrenör ve sporcu görüşmelerimize başlamış bulunmaktayız' denildi.

Kayseri’mizi ve Yahyalı’mızı temsil edeceğimiz yeni sezonda en çok ihtiyacımız olan taraftarımızın güveni ve desteğinin tam olmasıdır. Yeni sezonda Bölgesel Amatör Ligde Yahyalıspor Kulübü olarak isim sponsorluğu, forma sponsorluğu ve reklam sponsorlukları teklifine açığız. "Benim şehrim, benim takımım" sloganıyla çıktığımız bu zorlu yolda şehrimizi ve taraftarımızı her zaman yanımızda görmekten onur ve gurur duyarız. Haydi, Kayseri, Haydi Yahyalı BAL Ligi'nde şehrimizi coşkuyla temsil edelim" açıklamasında bulunuldu.

Muhabir: İHA