Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan ‘Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’ adıyla sunulan yeni müfredata tepkiler büyüyor. Kamuoyunda büyük yankı uyandıran ve tepki çeken yeni müfredat  hakkında eğitimciler, memnuniyetsizliklerini dile getirdi. 

Kayseri’de de yankı uyandıran ‘Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’ konusu için eğitimciler, tepkilerini ortaya koyuyor. Kayseri’de yeni açıklanan müfredat için tepki olarak "Müfredatı Geri Çekin Platformu" kuruldu. Platform üyeleri, Cumhuriyet Meydanı’na yürüyüş yaparak basın açıklaması için bir araya gelecek.

Müfredatı Geri Çekin Platformu

Kayserililerin Çok Sevdiği O Mekan, Bayram Boyunca Açık Olacak! Kayserililerin Çok Sevdiği O Mekan, Bayram Boyunca Açık Olacak!

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptıkları açıklamada; “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli adıyla oluşturulan müfredata karşı kentimizde "Müfredatı Geri Çekin Platformu" kuruldu.
Platform olarak, laik, bilimsel ve demokratik olmayan bu müfredatı reddediyoruz.
Bu amaçla 11 Haziran Salı günü, saat 18.00'de Kayseri Forum Önünde toplanacak; buradan Cumhuriyet Meydanı’na yürüyeceğiz. Yapılacak basın açıklaması ile itirazlarımızı kamu oyu ile paylaşacağız. 
Tüm vatandaşlarımız davetlidir” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Özel Haber