Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde 31 Mart yerel seçimlerinde, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belediye Başkan adayı Menduh Uzunluoğlu ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Başkan adayı Deniz Yağan yarıştı.

İddiaya göre Deniz Yağan’ın galip çıktığı seçimde, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy ve partililerin itirazı sonrası seçim iptal edilmişti. Yaşanan olaylar sonrası Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Pınarbaşı seçimlerinin 2 Haziran’da yeniden yapılmasına karar verdi.

Ehliyeti Olanlar Dikkat! O Tarihten Sonra Geçersiz Olacak Ehliyeti Olanlar Dikkat! O Tarihten Sonra Geçersiz Olacak

Türkiye’nin de gündemine oturan Pınarbaşı seçimlerinde YSK’nın bu kararına CHP’liler itiraz etse de, seçimlerde birinci olmak için çalışmalara başladı. Köy köy, mahalle mahalle gezen CHP Belediye Başkan adayı Deniz Yağan, halkın oylarına talip olmaya devam ediyor.

Halk TV’ye Konuk Olacak

CHP Belediye Başkan adayı Deniz Yağan’a CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç’te destek oluyor. Seçim kampanyalarında başkan adayı Yağan’ın yanından ayrılmayan Genç, bu seferde Deniz Yağan ile beraber Halk TV’de yayınlanan Gazeteci İsmail Küçükkaya’nın ‘Yeni Bir Sabah’ programına konuk olacaklar. Aşkın Genç ve Deniz Yağan, Pınarbaşı seçimleri ile ilgili bilgiler verecek.

Yarına Dikkat! Türkiye Pınarbaşı’nı Konuşacak…

Kaynak: Özel Haber