Kayseri'de akşam saatlerinde yaşanan olayda 5 yaşındaki çocuğun Suriyeli bir şahıs tarafından taciz edilmesi sonrası  Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ, önemli açıklamalarda bulundu.

Yaşanan olay sonrası mahallede büyük olaylar çıkarken Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ, Kayseri Valiliği'nin polislere Suriyelileri koruyun talimatı verdiğini söyledi.

Sosyal medya üzerinden olaya tepki gösteren Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ, mesajında şu ifadelere yer verdi; Kayseri’de Danişmend Gazi mahallesinde Suriyeli bir sığınmacı, 5 yaşındaki başka bir Suriyeli kız çocuğuna tecavüz eder. Tecavüzcüyü almak isteyen Polise karşı, tecavüzcünün yakınları zorluk çıkarır ve olaylar büyür.  Mahallede yaşayan Türkler olayı duyunca polise direnen Suriyelilere tepki gösterir.

'Valilik Polislere suriyelileri koruyun talimatı verilir'

‘Delik Deşik Edeceğim’ Dedi, Komşusuna Dehşeti Yaşattı! ‘Delik Deşik Edeceğim’ Dedi, Komşusuna Dehşeti Yaşattı!

Diğer mahallelerden gelen Türkler de sokağa çıkar ve Suriyelilere tepki gösterirler. Olaylar bir anda büyür. Polis sayısı yetersiz kalır. Valilik talimatıyla istirahatli tüm polisler acil göreve çağırılır. Valilik Polislere suriyelileri koruyun talimatı verilir. Suriyeli nüfusun yoğun olduğu Danişmend Gazi Mahallesinde de Kayseri halkı sokağa çıkarak gösterilere başlar. O mahalleye de Polis sevk edilir.

Olayların bu noktaya gelmesinin nedeni hiç şüphesiz şımartılan Suriyelilerin tecavüzcüyü polise vermeyip, direnmesidir.  Sevgili Kayserililer, polis güçlerine yardımcı olarak evlerinize dönün. Tepkinizi gösterdiniz. Olayların büyümesi Türkiye’nin düşmanlarının işine yarayacaktır.'

Kaynak: ÖZEL HABER