Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Kayseri Amatör Olta Balıkçıları Derneği tarafından gerçekleştirilen yarışmada 42 yarışmacı olta attı. Gölet etrafında toplanan balık tutkunları oltalarını heyecanla atıp beklediler.

Yarışma bitiminde düzenlenen ödül töreninde konuşma yapan Kayseri Amatör Olta Balıkçıları Derneği Başkanı Ümit Kadaruman, Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav ve MHP İl Başkanı Seyit Demirezen, yarışmanın düzenlenmesinden dolayı Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a teşekkür etti.

Balık Yarışma

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ise herşeyin seçimden ibaret olmadığını belirterek şunları söyledi: "Ramazan ayının böyle güzel bir gününde bir program yapalım dedik. Her şey seçimden ibaret değil, aslında doğadan ibaret. Cenabı Allah böyle güzel nimetler vermiş.

 Biraz da işin tadını çıkaralım diye böyle bir program yapmayı arzu ettik. Tarım Orman Müdürlüğümüz ile derneğimiz sağ olsun bize destek verdiler. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu alan Türkiye’de belediyeler arasında bir tesise 100. yıl ismi verilen ilk mekan. Buradan çıkan doğal malzemelerden inşa edildi. Yaz günü hafta sonları 9 bin kişiyi misafir ettiğimiz bir mekan oldu" diye konuştu.

Balık Yarışması

Bir ilki başardıklarının altını çizen Yalçın sözlerine şöyle devam etti: "Bugün olta balıkçılığı açısından önemli olan balık tutma tutkusunu tatmin etmek üzere bir araya geldik. İlkini başardık. İnşallah ikincisini üçüncüsünü de yaparız. İnsanların kültür sanat ve sosyalleşmesi açısından bir hobisi olması önemli.

Bir tutkusu olması önemli. Balıkçılar balık tutsun, müzikseverler müzik yapsın, spor yapmak isteyenler spor yapsın. 5 yıl önce Talas’ta böyle demiştik. Bu nedenle yarışmaya katılanlara teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Talas Belediyesi Kitap Kurtlarını Ödüllendirdi Talas Belediyesi Kitap Kurtlarını Ödüllendirdi

Editör: Ülkü Şimşek