Hapisle Aranıyordu Kardeşinin Kimliğiyle Böyle Yakalandı... Hapisle Aranıyordu Kardeşinin Kimliğiyle Böyle Yakalandı...

Adıyaman Altınşehir Şehit Yıldırım Polis Merkezi'nde Polis Merkezi Amiri Başkomiser Kamuran Üçgül ve Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipler Amiri Komiser Gökhan Özer'i beylik tabancasıyla şehit eden Süleyman Uğur Şahin’in ifadesine ulaşıldı.

Sabah’ın haberine göre Süleyman Uğur Şahin verdiği ifadesinde, 300 bin lira parasını yatırım da kullanan polis memuru Süleyman Uğur Şahin'in parasını 2 milyona çıkarttıktan sonra banka hesabına transfer ettiği, mobil uygulamadan parasını göremeyince dolandırıldığını düşünerek önce adliyeye ardından da polis merkezine gittiği ortaya çıktı. Katil polis ifadesinde "Bankamatiğe gittim, bankamatik arızalıydı. Paranın bir çete tarafından dolandırıldığını düşündüm. Adliyeye gittim, Cumhuriyet Savcısı çok iyi davranıp ifadeni alalım dedi” ifadelerini kullandı.

Adıyaman Sehıt

‘Tuvalete Gidip Tabancamın Namlusuna Mermileri Sürdüm’

Hesabımdaki paranın korunmasını istiyordum diyen Süleyman Uğur Şahin, “Daha sonra polis merkezine gittim. Başkomiser Kamuran Üçgül bana çok babacan davrandı. Yardımcı olacağını söyledi. Babacan davranışında dolayı şüphelendim. Halen hesabımda parayı göremiyordum. Telefonuma virüs girmişti. Telefonumu fabrika ayarlarına çevirdim. Cumhuriyet Savcısının, Başkomserin davranışları beni kuşkulandırdı. Daha sonra tuvalete gidip tabancamın namlusuna mermileri sürdüm. Başkomiser mutfaktaydı yanına gittim birden fazla kez ateş ettim. Paramı dolandırıp bana ve aileme zarar vereceklerini düşündüm" diye konuştu.

Adıyaman Sehıt 2

Aralarında Bir Husumet Olmadığı Öğrenildi

Başkomisere ateş ettikten sonraki süreci hatırlamadığını anlatan katil zanlısı polis, şehit ettiği başkomiser ve komiser ile daha önce hiç birlikte çalışmadığı, aralarında bir husumette olmadığı öğrenildi. Yaşanan olayın ardından yapılan incelemelerde katil polisin hesabında 2 milyona yakın para olduğu, parayı da yatırımdan kazandığı tespit edildi. Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadesi alınan katil polis, tutuklanarak cezaevine konuldu.

Adıyaman Sehıt 1

Kaynak: Haber Merkezi