Nevşehir’de,  2000 Evler Mahallesi’nde ikamet eden Pakize G.ve İlhan G. isimli vatandaşlar, kendisini polis olarak tanıtan kişilere 1000 Euro, 14 bin 600 dolar, 5 adet altın bilezik, 1 adet altın kolye, 2 adet altın yüzük, 28 Adet Cumhuriyet altını ve 16 adet çeyrek altını teslim etti.

Aradan geçen süre zarfında dolandırıldıklarını anlayan Pakize G, ve İlhan G. polis ekiplerine şikayette bulundu. Bunun üzerine Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Sahte Polıs 33

3 aylık fiziki ve teknik takip, istihbarı çalışmalar, bankalar ile yapılan yazışmalar ve toplam 52 saatlik kamera kaydının izlenmesi neticesinde; olayın 4 şüpheli şahıs tarafından gerçekleştirildiği tespit etti. Şahısların yakalanması için çalışma başlatan ekipler, 3 şüphelinin Şanlıurfa ve Kahramanmaraş’ta olduğunu belirledi. Yapılan çalışmalar neticesinde 3 şüpheli Şanlıurfa ve Kahramanmaraş ilinde yapılan operasyon neticesinde yakalanarak gözaltına alındı.

11 Kişinin Öldüğü Kazada Tutuklanan Şoförün İfadesi Ortaya Çıktı: Çok Üzgünüm 11 Kişinin Öldüğü Kazada Tutuklanan Şoförün İfadesi Ortaya Çıktı: Çok Üzgünüm

Sahtepolısss

Ayrıca olayın diğer 1 şüphelisinin de İstanbul ilinde başka bir suçtan ceza evinde tutuklu olduğu tespit edildi. Şahısların Nevşehir dışında toplam 9 adet benzer dolandırıcılık olaylarına karıştıkları, Nevşehir haricinde yaptıkları dolandırıcılık olaylarında vatandaşları 12 milyon lira zarara uğrattıkları tespit edildi.

Gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Kaynak: İHA