Yozgat’ta 268 seçmeni bulunan Şeyh Ahmet Efendi Mahallesi muhtar adayı 5 çocuk ve 12 torun sahibi Hakkı Şahin, 31 Mart Yerel Seçimleri ’ne çok az süre kala seçim çalışmalarına yoğunluk verdi. İlerleyen yaşına rağmen enerjisi ile dikkatleri üzerine çeken 83 yaşındaki Şahin, durmadan kapı kapı gezip mahalle sakinlerinden oy istiyor.

Yozgat’ın en yaşlı mahalle muhtar adayı unvanına sahip Şahin, seçimlere iddialı hazırlanıyor. Gençlik döneminde taş duvar ustası olduğunu ve ilerleyen yaşına rağmen arada bir boş zamanlarında duvar ördüğünü, belirten Şahin, geçen dönem de aday olduğunu ancak bazı nedenlerden dolayı adaylıktan çekildiğini söyledi.

MHP Lideri Bahçeli’den Sert Sözler! MHP Lideri Bahçeli’den Sert Sözler!

Geçen dönem aday olan Şahin bu dönem yeniden aday olduğunu belirterek mahallelerinde 268 seçmenin bulunduğunu söyledi. Şahin, “Mahalleli beni seviyor, zaten bana ilgileri olmasa muhtar adayı olmazdım. Rabbim izin verirse muhtarlığı kazanacağım, buna da inanıyorum. İnanmasam zaten bu seçime girmezdim. Çalışmalarım da devam ediyor, iddialıyım. Muhtar olduğumda mahallemize ne gerekiyorsa onu yaptıracağım. Çeşmeleri, parkları, yolları yaptıracağım. Elimden geldiği kadar gayret edip mahallem için çalışacağım” diye konuştu.

Kaynak: İHA