Televizyon ekranlarında sık sık seyircinin karşısına çıkan Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Kaya’dan acı haber geldi. 
Türkiye’de sosyal güvenlik alanında tanınmış isimler arasında yer alan ünlü SGK uzmanı Özgür Kaya bir süredir akciğer yetmezliği ile savaşıyordu. Tedavi gören uzman isim hastalığa yenik düştü.

Acı Haber: Ünlü SGK Uzmanı Hayatını Kaybetti! 

Baki Ersoy’un Dilinden Pınarbaşı Düşmedi! Bakın Kaç Kez Meclis’te Dile Getirdi? Baki Ersoy’un Dilinden Pınarbaşı Düşmedi! Bakın Kaç Kez Meclis’te Dile Getirdi?

Çeşitli kanallarda vatandaşlara bilgilendirici açıklamalarda bulunan Kaya’nın ölümü sevenlerini yasa boğdu. 
52 yaşındaki Kaya tedavi gördüğü hastanede verdiği yaşam mücadelesini kaybetti. 

Acı Haber: Ünlü SGK Uzmanı Hayatını Kaybetti!-1

Özgür Kaya Kimdir?

1972 Yılında Kütahya'nın Gediz ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Çavdarhisar ilçesinde tamamladıktan sonra, askerlik görevini tamamlamak üzere eğitimine ara verdi.

Askerlik sonrasında çalışma hayatına başladı ve aynı zamanda yarım kalan Eğitimini sürdürmek için Anadolu Üniversitesi işletme bölümüne girdi.

Eğitimini devam ettirirken aynı zamanda da özel bir şirkette, Sosyal işler ve personel departmanında çalışma hayatına devam etti. Kısa süreli değişik hocalardan Sosyal Sigortalar (SGK) ve iş hukuku konularında Eğitimler aldı. 

En son Ali Tezel koordinatörlüğünde düzenlenen kapsamlı Sosyal Güvenlik Uzmanlığı eğitimini başarıyla tamamlayarak, Sosyal Güvenlik Uzmanı ünvanını kazandı. 

Kaynak: Haber Merkezi