Yeddiemin otoparkında sahte evraklarla üçüncü kişilere tescil edildiği tespit edilen lüks araçlar bulundu. Bu süreçte, bir icra müdür yardımcısının e-imzası kullanıldığı öğrenildi. Durumun fark edilmesiyle savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı. Elektronik imzası kullanılan icra müdür yardımcısı tutuklanırken devri yapılan onlarca Porsche, Land Rover, Mercedes marka araçlar arasında Ebru Gündeş'in eski eşi ve aynı zamanda kara para aklama ve dolandırıcılıkla ABD'de tutuklanan iş adamı Rıza Sarraf'a ait BMW marka bir araç da bulunuyor.

Adı Yolsuzluğa Karışan Ünlü İş Adamının BMW'si Şebekenin Eline Geçti!-1

Halktv.com.tr'nin ulaştığı habere göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında aralarında noter görevlileri ile yeddi emin otoparkı yetkililerinin de olduğu değerlendirilen şebeke, piyasa değeri 1 milyar lirayı bulan çoğu lüks otomobil 67 araçla ilgili film senaryolarını aratmayan bir plan yaptı.

Şebekenin yediemindeki araçlarla ilgili topladıkları bilgilerle birlikte şebekenin kontrolünde gösterilen bir firma alacaklı gösterildi. Söz konusu araçların, İstanbul 33. İcra Müdürlüğü eliyle ihalesi yapılmış gibi işlem yapılırken işlem sonrasında araçların tescili için Türkiye Noterler Birliği'ne müzekkere yazıldı.

Kayserili Ünlü İsimden Olay Yaratan 15 Temmuz Yorumu! Hayırdır Ne Selası Okunuyor? Kayserili Ünlü İsimden Olay Yaratan 15 Temmuz Yorumu! Hayırdır Ne Selası Okunuyor?

Adı Yolsuzluğa Karışan Ünlü İş Adamının BMW'si Şebekenin Eline Geçti!-2

Aralarında Porsche, Land Rover, Audi Q7, BMW, Mercedes Benz gibi birçok marka lüks aracın ise ihalesini kazanmış gibi gösterilirken ihalelerde hep aynı isimler yer aldı.

İhalerde yer alan isimlerden birinin de ünlü sanatçı Ebru Gündeş'in eski eşi ve kızının babası olan iş insanı Rıza Sarraf'ın da olduğu öğrenildi. Türkiye'de, bazı bakanlara rüşvet verdiği ortaya çıkan ve daha önce kara para aklama ve vergi suçlarıyla yargılanarak tutuklanan İran asıllı Rıza Sarraf adına kayıtlı BMW marka bir aracın da devrinin yapıldığı anlaşıldı.

Kaynak: Haber Merkezi