Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Derneği'nin başkanı Ahmet Taş, Gazeteciler Cemiyeti'nde yaptığı basın açıklamasında ülke gündemini ilgilendiren önemli konulara değindi.

Sivas’a Ramazan Bayramı Sürprizi! Sivas’a Ramazan Bayramı Sürprizi!

Ramazan ayının yaklaştığını sözlerine ekleyen Taş, Gazze ve Filistin'de yaşanan savaştan ve İsrail'in yaptığı acımasız soykırımdan bahsetti. Ahmet Taş aynı zamanda yerel seçim hazırlıklarının devam ettiği bu süreçte sivil kurumlar olarak önemli konuları gündeme getirmeyi vazife olarak gördüklerini belirtti.

Lacivert Kırmızı Son Dakika Hareketli Instagram Gönderisi (42) (1)

'Esnafımızdan Beklentimiz Asla Zam Yapmamaları'

Yaptığı açıklamada esnaflara seslenen Taş, "11 Mart günü ülkemizde ve tüm dünyada Müslümanlar için mübarek Ramazan ayı idrak edilmeye başlanacak. Bu münasebetle esnafımız, ticaret ve tedarik erbabımızdan beklentimiz temel gıda ve tüketim maddelerine asla zam yapmamaları, aksine fiyatlarda indirime giderek fakir fukara ve dar gelirli, oruç ibadetlerini yerine getiren vatandaşlarımıza yardımcı olmalarıdır" ifadelerini kullandı.

'Siyasi Ve İnsani Diplomasinin Ortaya Konması Acil Beklentimizdir'

Sözlerinin devamında Ahmet Taş Gazze ve Filistin'de yaşanan zulümden bahsetti.

Taş, "7 Ekim'den bu yana Filistin ve Gazze'de devam eden bugüne kadar 12 bini çocuk, 10 bini kadın, 10 bini diğer insanlar olmak üzere 31 bin Müslümanın saldırılarda, 10 bin insanın ise yıkıntılar altında hayatını kaybettiği, İsrail ve ABD soykırımının sona ermesi için Ramazan ayı hürmetine derhal ateşkes sağlanması, bölgeye insani ve tıbbi yardımların ulaştırılması, yaralıların tedavi amacıyla Filistin dışına çıkarılması için her türlü siyasi ve insani diplomasinin ortaya konması acil beklentimizdir" diye konuştu.

Lacivert Kırmızı Son Dakika Hareketli Instagram Gönderisi (43) (1)

 'Samimiyetle Boykota Destek Vermelerini Bekliyoruz'

Gazze ve Filistin'de yaşanan katliam hakkında konuşmaya devam eden Taş konuşmasında şu sözlere yer verdi;

"Gazze ve Filistin'de katliama devam eden İsrail ticari mallarına karşı devam eden boykotun siyasilerin tanıtım toplantıları yaptıkları oteller, düğün ve kongre salonlarında da daha titizlikle uygulanabilmesi için, kongre ve düğün sahipleri ile siyasi partilerimizi titiz takipçi ve samimiyetle boykota destek vermelerini bekliyoruz"

'RTÜK Ve Aile Bakanlığını Caydırıcı Tedbirleri Almaya Davet Ediyoruz'

Konuşmasının devamında televizyon kanallarında ahlaki değerlerin hiçe sayıldığı yapımların yer aldığını söyleyen Taş, "Son yıllarda ve aylarda bazı televizyon kanallarında, aile ve toplum yapımızı ifsad edici, ahlaki, dini ve milli değerlerimizi ortadan kaldırmaya, onlara hakarete yol açan, sapık ilişkileri özendiren, dizi ve programların yayını hız kazanmış bulunuyor. Bu konuda RTÜK ve Aile Bakanlığını caydırıcı tedbirleri almaya davet ediyoruz" dedi.

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Başkanı Ahmet Taş, yaklaşan Ramazan ayının ülkeye ve insanlığa kardeşlik ve huzur getirmesini temenni ederek sözlerini noktaladı.

Editör: Merve Erol