Dün akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında kabine toplantısı gerçekleştirildi. Kabinede gündeme dair konular görüşüldü. Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14-28 Mayıs seçin döneminde evlenecek gençler için verdiği vaat çalışmalarının tamamlandığını açıkladı.

President Recep Tayyip Erdoan 1 Cropped 2 Ezgif.com Jpg To Webp Converter

Başvurular 15 Şubat’ta

Önceliğin deprem bölgesine verildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “14-28 Mayıs seçim döneminde milletimize taahhüt ettiğimiz aile ve gençlik fonu ile ilgili mevzuat çalışmaları tamamlandı. İlk etapta deprem bölgesinde hayata geçireceğimiz fona başvuruları 15 Şubat’tan itibaren almaya başlıyoruz. Böylece depremzede gençlerimizin yuva kurmalarına yardımcı olacağız” dedi.

‘Biz Büyük Bir Devlet Ve Asil Bir Milletiz’

Konuşmasında birlik ve beraberliğe dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Buradan deprem bölgesindeki kardeşlerime seslenmek istiyorum. Kim ne derse desin biz büyük bir devlet ve asil bir milletiz. Bu topraklardaki bin yıllık tarihimiz boyunca nice zorlukların, badirelerin, saldırıların ve imtihanların üstesinden geldik. Tasada ve sevinçte bir olduğumuzu sayısız defa gördük. İnşallah yine başaracağız” diye konuştu.

Muhabir: Sevilay AY