Kardeşine Benzemek İçin Estetik Oldu

Şirketlere ait çekleri değiştirerek piyasaya süren A.C adlı kadın yakalanmamak için akıl almaz bir plan yaptı. 6 ilde 19 ayrı suçtan aranan A.C.’nin kardeşinin kimlik kartını kullandığı öğrenildi. Yakalanmamak için kimliğini kullandığı kardeşine benzemek için ise estetik oldu. 

Estetik (1)

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yapılan bir ihbar üzerine yaptıkları çalışma neticesinde , tüzel şirketlerin kullanımında bulunan çeklerin çalındığı ve üzerlerinin doldurularak tekrar piyasaya sürüldüğü bilgisini elde etti. 

Araştırmayı sürdüren  ekiplerce ulaşılan bilgiye göre çeklerin, 6 ilde 19 ayrı şuçtan arandığı tespit edilen A.C. isimli kadın tarafından çalınarak piyasaya sürüldüğünü ortaya çıktı. 

Suçüstü Yakalandı

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince aranan A.C.’nin Beyoğlu’nda bir evde yaşadığı öğrenildi.  Kadın yerinin tespit edilmesi üzerine bölgeye gelen ekiplerce suçüstü yakalandı. Evinde yapılan aramada, çeşitli şirketlere ait çek koçanları, çok sayıda kaşe ve mühür ele geçirildi.

Sorguya alınan A.C.’nin  işlediği suçlardan arandığı için  yakalanmamak uğruna kardeşinin kimlik kartını kullandığı kayıtlara geçti. Kardeşinin kimlik kartındaki fotoğrafına benzemek için kilo verdiği ve yüz estetiği yaptırdığı anlaşılan kadının arama noktaları ya da yol kontrollerinde bu sayede yakalanmadığı öğrenildi. A.C.’nin bu plan çerçevesinde  sürekli adres değiştirdiği ortaya çıktı. 

Seyir Halindeki Otomobil Alev Topuna Döndü Seyir Halindeki Otomobil Alev Topuna Döndü

 İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince sorgusu tamamlanan A.C., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: DHA