Gaziosmanpaşa’da bir kadın 18 yıllık eşine boşanma davası açtı. Boşanma sürecine giren kadın dava dilekçesinde şoke eden iddialarda bulundu. 

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’dan Korkutan Açıklama: 3. Dünya Savaşı Riski var Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’dan Korkutan Açıklama: 3. Dünya Savaşı Riski var

Gaziosmanpaşa Aile Mahkemesi’nde E.K. isimli bir kadın 18 yıllık eşi G.K.’ye boşanma davası açtı. G.K. ile 2006 yılında evlenen kadının bu süreçte hiç çocuğu olmadı. Eşine karşı boşanma talebiyle mahkemeye giden E.K. adına sunulan dilekçede, G.Y.’ye karşı kan donduran suçlama ve iddialarda bulundu.

Fiziksel ve Psikolojik Şiddete Uğradığını Söyledi

Eşi G.K.’nin uyuşturucu bağımlısı olduğu ve bu yüzden kendisine kötü davranarak fiziksel ve psikolojik şiddete başvurduğunu söyleyen E.K  “Bana, köle muamelesi yapıyor” dedi.

‘Bu Kişilerle Müstehcen Konuşmaları Var’

Aynı zamanda eşinin bu süreçte kendisini aldattığını belirten E.K.’nin adına mahkemeye sunulan dilekçede özetle, “Eşim beni erkeklerle aldatıyor. Eşim erkeklerle ilişkiye giriyor; bu kişilerle müstehcen konuşmaları var. Cinsel organını erkeklere atmış” ifadelerine yer verildi.

E.K. için 1 milyon TL tazminat 10 bin TL de tedbir nafakası talep edildi.

‘Bel Altı Bir İftiradır’

G.K. ise hakkındaki suçlamaları ve iddiaları reddetti. Adına sunulan dosyada yapılan iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirten G.K.’nin, tüm çabasına rağmen davacı kadının evliliği sürdürmek için bir çaba içine girmediği de kaydedildi.
Dava dilekçesinde ayrıca şu ifadelere yer verildi.

 “Davacı tarafın müvekkilimin erkeklerle ilişkiye girdiği iddiası son derece bel altı bir iftiradır. Bu nedenle dava hakkımızın saklı olduğunu ifade etmek isteriz” 

‘Kendi Lehine Delil Yaratmış Olabilir’

Öte yandan iddiaların odağında yer alan G.K’nin telefonundan gizli bir şekilde mesajların başkalarına atıldığı belirtilerek,

“Davacı, müvekkilim uyuduktan sonra parmak izini kullanarak telefonunu açmış, iddia ettiği mesajları birilerine atarak müvekkilime karşı açmayı düşündüğü bu boşanma davası için kendi lehine delil yaratmış olabilir. Aksi takdir de böyle bir durum söz konusu değil. Davacı kendi kurguladığı bir plan içerisinde kendi yazıp, kendi oynamaktadır. Müvekkilim karşılaştığı bu durum nedeniyle şoklar içerisinde kalmış, gururu ayaklar altına alınmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Savunma dilekçesinde ayrıca “Müvekkile türlü iftiralarda bulunan davacı eş, evlilik birlikteliğinin bu noktaya gelmesinde tek taraflı ağır kusurludur" ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Haber Merkezi