Kayseri’nin Talas ilçesinde bulunan Reşadiye Mahallesi’ne kurban satış ve kesim merkezi kuruldu. Eski stat yerinde hizmete açılan kurban kesim yeri, vatandaşlar tarafından beğeni topladı. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, kurban kesim yerini ziyaret ederek vatandaşlara memnuniyetlerini sordu. 

Başkan Yalçın, içerisinde hijyenik koşullarda büyükbaş ve küçükbaş için oluşturulan kesim bölümlerinden güneşliğe, çit ve otlaklardan su, lavabo ve mescid gibi sosyal donatılara kadar her şeyin ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü Talas Belediyesi Reşadiye Kurban Pazarında incelemelerde bulundu.

CEO Ertekin Acı Haberi Duyurdu! Efsane Basketbolcu Hayatını Kaybetti CEO Ertekin Acı Haberi Duyurdu! Efsane Basketbolcu Hayatını Kaybetti

Bayram yoğunluğunun yaşandığı alanda, Başkan Yalçın ve bir besici arasında geçen diyalog renkli görüntülere sahne oldu.


Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, belediye olarak Reşadiye Mahallesindeki eski stat yerinde yapılan kurban satış ve kesim alanında besiciler ve vatandaşlarla görüştü. Alanda A’dan Z’ye yapılan hizmetten büyük memnuniyet duyan besiciler Başkan Yalçın’a teşekkür etti.

Ankara'da Ve İstanbul'da Yok! Kayseri'de Var! (3)

Pazarda kurbanlık satmak için bulunan bir besici; “Bu hayvancılık konforu İstanbul’da yok. Talas nere, İstanbul nere? Hele buradaki bu tesisler büyük nimet” dedi. Bir başka satıcı ise “Her şey için çok teşekkür ediyorum. Biz senden çok memnunuz. Allah da senden razı olsun” ifadelerini kullandı. 

Ankara'da Ve İstanbul'da Yok! Kayseri'de Var! (1)

Satış alanına ilk kez gelen bir üretici; “Ne İstanbul’da var böyle bir şey, ne de başka şehirde. Vallahi örnek şehir yaptın ellerine sağlık” diye konuştu. İlk kez satış yaptığını belirten bir satıcı da; “Belediye olarak bu kurbanlığa verdiğiniz hizmetten dolayı kendi adıma teşekkür ediyorum. Ankara’da görmedim. Buraya geldiğimde görünce şok oldum. Hatta başkan yardımcımıza özellikle giderek teşekkür ettim. Her başkan böyle bir hizmet vermiyor” diye konuştu.

Ankara'da Ve İstanbul'da Yok! Kayseri'de Var! (2)

Kurban satıcılarının görüşlerinden memnuniyet duyduğunu belirten Başkan Yalçın ise “Herkes işini iyi yapsın, iyi iş yapsın. Belediyeci belediyeciliği iyi yapsın, besici besiciliğini iyi yapsın. Biz böyle bakıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Kurum Bülteni