Antalya'da meydana gelen teleferik kazasında kabinlerden biri düştü, 1 kişi hayatını kaybederken 7 kişi ise yaralanmıştı. Düşen teleferik içerisinde bulunan vatandaşların dağın arka kısmında oldukları için kayıp oldukları, ve kurtarılmayı bekledikleri iddia edilmişti. 

Teleferik Kazası

Olayın ardından Afet ve Acil Durum Başkanlığından bir açıklama yapıldı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Antalyada yaşanan teleferik kazasına ilişkin; Erzurum, Bursa ve Afyon illerimizden toplam 80 profesyonel dağcı ekibi, 4 helikopter ve 1 askeri kargo uçağı bölgeye görevlendirilmiştir. Toplam 18 vatandaşımız tahliye edilmiş olup kurtarma çalışmaları profesyonel ekiplerimiz tarafından sürdürülmektedir" açıklamasında bulunuldu.

Teleferik Kazası Antalya

AFAD tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi; "Erzurum, Bursa ve Afyon illerimizden toplam 80 profesyonel dağcı ekibi, 4 helikopter ve 1 askeri kargo uçağı bölgeye görevlendirilmiştir. Toplam 18 vatandaşımız tahliye edilmiş olup kurtarma çalışmaları profesyonel ekiplerimiz tarafından sürdürülmektedir."

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Antalya’da meydana gelen teleferik kazasında yaralanan vatandaşların durumu hakkında bilgi verdi. 

Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde bir teleferik kabininin düşmesi sonucunda bir kişi hayatını kaybetmiş, 10 kişi yaralanmıştır. Kaza sebebiyle 6 Ambulans ve 2 UMKE Timiyle, toplam 24 kişilik sağlık ekibi görevlendirilmiştir. Yaralılar ilk müdahalelerin ardından hastanelere sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır, sağlık durumları ciddiyet arz etmemekte.

Feci Kaza! Otomobil İle Tır Çarpıştı: 2 Ölü, 3 Yaralı Feci Kaza! Otomobil İle Tır Çarpıştı: 2 Ölü, 3 Yaralı

Olay sebebiyle diğer 29 teleferik kabininde mahsur kalan 184 kişiden 30’u uzman ekiplerce kurtarıldı, çalışmalar devam ediyor. Kazada hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, kurtarılan ve kurtarılmayı bekleyen kazazedelere geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Haberin detayı için linke tıklayın<<<<<<<<<<<

Editör: Ülkü Şimşek