CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in tepki çeken sözleri yeniden gündeme geldi. Özel'in tartışma konusu olan Arapça tabelalar hakkındaki sözleri sonrası ünlü komedyen Şahan Gökbakar da bu konu hakkında konuşmaktan geri durmadı.  

Kayserili Ünlü Modelin Kızı Bakanlık Tarafından Koruma Altına Alındı! Kayserili Ünlü Modelin Kızı Bakanlık Tarafından Koruma Altına Alındı!

'Arapça Kur'an Dilidir, Halk İncinir'

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in sözleri bazı kesimleri kızdırırken bazı kesimlerinde de kendisine hak vermesini sağladı.
Sosyal medyayı ikiye bölen sözlerde Özgür Özel, "O tabelada ne yazdığına bakmak da lazım. Bir insanın anadilinde anlamasını kolaylaştırıyorsa bu bir haktır. Ben belediye başkanlarımı da uyardım. Etkileşim alacağım diye artık Arapça tabelalara karışmayın. Arapça Kur'an dilidir, halk incinir. Gidip de belediye başkanı eliyle o tabelayı indirmemeli" ifadelerini kullanmıştı.

'10 Milyon Arap Sığınmacı Yok mu Oluyor?'

Gündemi yakından takip eden ünlü komedyen Şahan Gökbakan ise Arapça tabelalar hakkında Özel'i destekler nitelikte konuştu. Gökbakar tabelaların kaldırılmasının bir işe yaramayacağını asıl çözümün bu olmadığını savunarak şu ifadeleri kullandı;

"Arapça tabela asılmayınca, 10 milyon Arap sığınmacı yok mu oluyor? Yani, görmeyince dert bitiyor mu? Tabela tartışmak yerine, bu Araplar ülkelerine nasıl döndürülecek onu konuşmak lazım. Ama konuşmuyorlar! Bu ülkeye ve halkına yapılmış en büyük haksızlıktır bu..."

Kaynak: Haber Merkezi