Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ın partisinden istifasının ardından Trabzon İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantıda İl Başkanlığı'ndan istifa ettiğini belirten Fatma Başkan, yerel seçimlerde partisinin uyguladığı stratejilerin yanlış olduğunu belirterek şunları söyledi; "Özellikle yerel seçimlerde muhalefete karşı kullanılan dil ve söylemler seçmen nezdinde eleştiriye ve şüpheye sebebiyet verdi.

Yomra Iyi Parti

İYİ Parti’nin oyları gün gün eridi. Bizler sürecin gittiği noktanın farkındaydık fakat partimize zarar vermemek adına genel merkezin aldığı kararlar başarıya götürmeyecek olsa da uyguladık. Parti aidiyetimizle birlikte çalıştık.

Mansur Yavaş Pınarbaşı İçin Müjdeyi Verdi! Mansur Yavaş Pınarbaşı İçin Müjdeyi Verdi!

 Vekilimiz Yavuz Aydın’la yerel seçimlerde birçok konuda fikir ayrılığına düştük. Fakat seçim sürecinde partime zarar vermemek adına yine her şeye rağmen süreci düzgün yönetmeye çalıştım. Ancak İYİ Parti olarak sınırlı il ve ilçeler dışında ülke genelinde ağır bir hezimete uğradık. Trabzon’da Mustafa Bıyık başkanımızla Yomra Belediyesi'ni alarak mevcut belediyemizi koruduk" diye konuştu.

Editör: Ülkü Şimşek