Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile ara zam görüşmeleri devam ederken AK Partinin sürpriz bir şekilde asgari ücrete ara zam yapacağı iddiası öne sürüldü. Asgari ücretin 19 bin 552 TL olması söz konusu oldu. 

Hazırlıklar Yapılıyor! Binlerce Kayserili O Alanda Toplanacak! Hazırlıklar Yapılıyor! Binlerce Kayserili O Alanda Toplanacak!

Asgari ücrete zam beklentisi her geçen gün artıyor. Gündemden düşmeyen asgari ücret konusu ile bakanların görüşmeleri devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ara zam ile ilgili zam yapılmayacağını söylese de zam talepleri gündemden düşmüyor.

Asgariiii

Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre çalışanların taleplerine karşı hükümetin kayıtsız kalmayacağı ve kulislerde AKP'nin sürpriz bir şekilde asgari ücrete ara zam kararı verebileceği belirtiliyor. Kulislere yansıyan bu bilgilerde asgari ücret zammına dair bazı oranlar da dile getiriliyor. 

Asgari ücrete zam yapılma kararı alınırsa ne kadar zam yapılacak? İşte kulislerde konuşulan rakam,

Kulislerde asgari ücrete yüzde 15 oranında bir iyileştirme yapılabileceği konuşuluyor. Bu iddialar gerçekleşirse temmuz ayında yapılacak zam ile asgari ücret 17.002 TL’den 19.552 TL’ye yükseltilecek.

Kaynak: ÖZEL HABER