Kelek Çıkan Karpuzu İade İsteğine Pazarcı Bıçakla Karşı Çıktı! Kelek Çıkan Karpuzu İade İsteğine Pazarcı Bıçakla Karşı Çıktı!

Kayseri'de 7. sınıf öğrencisi İkra Bal yıllardır astım hastalığıyla mücadele ediyordu. Daha önceleri koşmakta bile zorlanan genç kız Şeker Erva Spor Kulübü'nde sporla tanıştıktan sonra astım hastalığını yendi.
'İlaçlarımı Kullanmayı Bıraktım'
Sporla tanıştıktan sonra astım hastalığını yendiğini ve artık ilaç kullanmak zorunda olmadığını belirten İkra Bal şunları söyledi; "Buraya gelmeden önce astım hastası olduğum için çok fazla koşamıyordum. Sonradan koştukça nefesim açılmaya başladı ve ilaçlarımı kullanmyı bıraktım.

Ervaspor

Doktorumda bunu kullanmaya gerek duymadı ve gerekmediği sürece bu ilaçları kullanmamı istemedi. Benim hiç bir sosyal aktivitem yoktu. Koşamıyordum, rüzgarlı havalarda dışarı çıkamıyordum.

Erva

Rüzgar hava yutmama neden oluyordu ve bu yüzden evden bir hafta boyunca çıkamayıp hastanalıyordum. Spor benim için hayat anlamına geliyor. Ervan Spor Okullarını açarak beni sağlığıma kavuşturan Valime çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Editör: Ülkü Şimşek