Ankara’da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden, Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş cinayeti davasına 4’ncü gününde de devam edildi. Mahkemede ifade vermeye başlayan Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, duruşma öncesi yaptığı açıklamada, “Saçma sapan zırvalarla bizi üç gündür oyalıyorlar. Bugün canilerin bize yaşattıklarını anlatacağım. Bildiğim hiçbir şeyin sır kalmasını istemiyorum, ölürsem de benimle gitmesini istemiyorum" ifadelerini kullandı.

‘Ölürsem Bunlar Benimle Mezara Gitmesin’

Mahkeme saatinin gelmesiyle ifadesi dinlenmeye başlayan Ayşe Ateş, “Şu an bunları ilk defa anlatacağım çünkü beni de öldürürler diye korktum. Bugün bunları burada söylemezsem bir daha söyleyemem çünkü bana ne olur bilmem. Ölürsem bunlar benimle mezara gitmesin” diye konuştu.

‘Kapı Kapı Gezip Kiralık Katil Arıyorlarmış’

Hazırlıklar Yapılıyor! Binlerce Kayserili O Alanda Toplanacak! Hazırlıklar Yapılıyor! Binlerce Kayserili O Alanda Toplanacak!

İfadesinde MHP’li isimleri tek tek sayan Ayşe Ateş, “Sinan bu tehditler başladığında bana ‘Ayşe, İzzet Ulvi Yönter ve Semih Yalçın, Ahmet Yiğit Yıldırım ile Olcay Kılavuz’a talimat vermiş ve beni öldürmek için kapı kapı gezip kiralık katil arıyorlarmış” dedi.  

Kaynak: Haber Merkezi