Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli 31 Mart yerel seçimler kapsamında yazılı açıklama yaptı. Açıklamasında CHP ve DEM partisi hakkında konuşan Bahçeli, “PKK ittifakı 31 Mart’ta tasfiye, telin ve tecziye edilmelidir” dedi.

‘Terörizm İnsanlığın Ortak Düşmanı’

Ak Parti ve MHP’den CHP’ye Geçen Belediyelerde Borç Ne Kadar? Ak Parti ve MHP’den CHP’ye Geçen Belediyelerde Borç Ne Kadar?

Moskova’da gerçekleştirilen silahlı saldırıya ilişkin konuşan Bahçeli, “22 Mart 2024 Cuma günü Moskova’daki bir konser salonuna düzenlenen terör saldırısında 139 kişi hayatını kaybetmiş, çok sayıda insan da yaralanmıştır. Müteessir bir hissiyatla Rusya Federasyonu’na taziyelerimizi iletiyor, sivil ve masum insanların canına kast eden kanlı terör saldırısını tüm varlığımla lanetliyorum. Terörizm insanlığın ortak düşmanı olup topyekûn mücadele etmek küresel huzur, refah ve güvenliğin teşkili adına zorunluluktur” diye konuştu.

‘PKK İttifakı 31 Mart’ta Tasfiye Edilmelidir’

Merkezi yöneyim ve yerel yönetim arasındaki temastan bahseden Bahçeli, “DEM’lenmiş CHP’nin terörist yandaşları Türkiye’nin gücünü ve kudretini tanıyacaklar ve tadacaklardır. Bundan kaçış ve kurtuluş yoktur. 31 Mart imtihanından vatan ve millet sevdalıları alınlarının akıyla çıkmalıdır. Bölgesel ve küresel gelişmelerin sarpa sardığı böylesi bir dönemde, merkezi yönetimle yerel yönetimler arasında en küçük farklılık ve uçurum milli bekamız, milli güvenliğimiz ve milli geleceğimiz için öngörülemeyecek sıkıntılar doğuracaktır. PKK ittifakı 31 Mart’ta tasfiye, telin ve tecziye edilmelidir” şeklinde konuştu.

‘CHP’nin Perdesi 31 Mart’ta Kapanmalıdır

CHP yönetiminde bulunan belediyeler hakkında konuşan Bahçeli, “DEM’in ve CHP’nin yönetimi altında bulunan belediyelerin kötü ve kötürüm hallerine daha fazla tahammül etmek, sabır göstermek, seyirci kalmak ne mümkün ne de muhtemeldir. Bu nedenle DEM’lenmiş CHP’nin perdesi 31 Mart’ta kapanmalıdır. Merkezi yönetime hâkim olan siyasi ve idari istikrar aynısıyla yerel yönetimlere de sirayet etmeli, Türkiye’miz herhangi bir yol kazasına maruz kalmadan yükselişini sürdürmelidir” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Kurum Bülteni