Bursa'da düzenlenen şehit ve gazi aileleri için iftar programına katılan Mahinur Özdemir Göktaş, şehit ve gazi yakınlarına yönelik kamuda atama müjdesi verdi.

Şehit ve gazilerin bu ülke için büyük fedakarlıklar yaptığını belirten Bakan Göktaş, “Biz de şehitlerimizin geride bıraktıkları emanetleri korumayı, kahraman gazilerimizin ve ailelerinin her daim yanında olmayı vatani bir görev bildik. Şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarını hayatın her alanında desteklemeye devam ediyoruz. Bu bizim için büyük bir gurur, büyük bir onurdur” dedi.

Bakan Göktaş’tan Şehit ve Gazi Yakınlarına Atama Müjdesi

Şehit ve gazilerin yakınlarına yönelik 49 bin 901 atama gerçekleştireceğini duyuran Bakan Mahinur  Özdemir Göktaş, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde sizler için ne yapmamız gerekiyorsa hiç tereddüt etmeden yerine getiriyoruz.

Kayseri'de Tramvay Bugün O Saatlerde Ücretsiz Olacak! Kayseri'de Tramvay Bugün O Saatlerde Ücretsiz Olacak!

Eğitimden istihdama, sağlıktan sosyal hizmetlere, konuttan ücretsiz  seyahat hakkına kadar birçok alanda sizlere destek sağlamaya devam ediyoruz. Bu cuma, yani Mart ayının 22’sinde şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarımızın kamu kurumlarına atamasını gerçekleştireceğimizin müjdesini de buradan sizlerle paylaşmak isterim.

Bakan Göktaş’tan Şehit ve Gazi Yakınlarına Atama Müjdesi

Böylece yapacağımız yeni atamalarla kamuda 49 bin 901 şehit yakını, gazi ve gazi yakınını istidam etmiş olacağız. Devletimizin maddi ve manevi tüm imkanlarını sizler için seferber ettiğimizden hiç kuşkunuz olmasın. Şehit yakını ve gaziler olarak gösterdiğiniz vakur duruş milletimiz için gurur ve cesaret vesilesidir.

Sizlerin hayatını kolaylaştırmak için, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürdürmeniz için her türlü desteğimizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA