Cumhur İttifakının Zonguldak'ta Terakki Mahallesi'nde gerçekleştirdiği mitinge katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki alanda toplanan kalabalığa karşı bir konuşma yaptı.
Cumhur İttifakının Zonguldan belediye başkan adayına oy isteyen Bakan Mehmet Özhaseki konuşmasında Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı deprem gerçeğini anlattı. Bakan Özhaseki,“Türkiye'de kırılmamış 500 civarında fay hattı var. Bu faylar başımıza ne belalar açacak inanın bilmiyoruz” dedi.
Bakan Özhaseki ,"Son yüzyıl içerisinde denizlerde ve karada meydana gelen 6 ve üzeri deprem sayısının 231 olduğunu belirten Bakan Özhaseki halen Türkiye’de kırılmamış 500’e yakın fay hattı olduğunu söyledi.

Bakan Özhaseki (2)Fgh
Son yüzyıl içerisinde bu coğrafyada denizlerimizde ve karada 231 deprem meydana geldi. Her sene iki veya üç tane deprem oluyor. Türkiye'de kırılmamış 500 civarında fay hattı var. Bu fayların Ne zaman ve Nasıl kırılacak? Nasıl hasar açacak, başımıza ne belalar çıkaracak, emin olun bilemiyoruz. 
6 Şubat depreminde de tam 18 ilimiz etkilendi ve  14 milyon insan zarar gördü. 680 bin ev yıkıldı. 170 bin de iş yeri toplamda 850 bina zarar gördü. Neredeyse 10 tane Zonguldak ili kadar alan depremde zarar gördü. son depremde ülke olarak maddi zararımız yüz milyar doların üzerine çıktı."açıklmasında bulundu.

Bakan Özhaseki (1)Fgh
Yine Muhalefeti Suçladı
Yaşanan 6 Şubat depremleri sonrası  bölgede 4 bin 333 köyde çelikten evler yaptıklarını belirten Bakan Özhaseki muhalefeti eleştirerek depremzedelere yardım etmediklerini savundu.
 Bakan Özhaseki, “Deprem bölgesinde hükümet olarak elimizden geleni yaparken ne yazık ki Cumhuriyet Halk Partili belediyeler de arada bir özel jetlerle gelerek özçekim yaparak göründüler. ” şeklinde konuştu.

Bakan Özhaseki: Çifte Bayram Sevinci Yaşattık Bakan Özhaseki: Çifte Bayram Sevinci Yaşattık

Bakan Özhaseki (4)Fgh
Konuşmasında Millet İttifakı'nı eleştiren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, ittifakın  amacının Cumhur İttifakı'nın yıkılması için siyaset yaptığını iddia etti. CHP'li Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlarını da eleştiren Bakan Özhaseki, "Hizmet etmediler 5 yıl boyunca sadece algı belediyeciliği yapıyorlar" dedi.
Bakan Özhaseki mitingdeki konuşmasında 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı Zonguldak Belediye Başkan aAayı Ömer Selim Alan için destek istedi.

Editör: Ahmet Bolat