Kocasinan ilçesinde yer alan ve tarımsal ürünlerinin yetiştirilmesinde önemli katkı sağlayan Yemliha Mahallesi’ne bir ziyarette Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’tan geldi. Kayseri-Ankara karayolu üzerinde Valilik ve Karayolları işbirliği ile yol güvenliğini artırmak ve olası kazaların önüne geçmek sebebiyle bariyer yapıldı. Başkan Büyükkılıç, bu çalışmayı geçtiğimiz gün duyurdu. 

Ancak yapılan bariyer çalışması sebebiyle arazilerinde yetiştirdikleri ürünleri satan çiftçi esnafları bu bariyer sebebiyle satış yapamadıklarını ifade ederek tepki gösterdi. 

Baki Ersoy Yemliha’da Çiftçiyle Buluştu!
MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, çiftçilerle bir araya gelerek siftah yapamayan esnafın sıkıntısını gündeme taşıdı. Baki Ersoy, konuya ilişkin Vali Gökmen Çiçek ile telefonda görüşerek "Gerekeni yapacağı" açıklamalarını yaptı.

Kayseri’de Evleri Zarar Gören Suriyelilerin Zararını Kimin Karşılayacağı Açıklandı! Kayseri’de Evleri Zarar Gören Suriyelilerin Zararını Kimin Karşılayacağı Açıklandı!

Başkan Büyükkılıç, Yemliha’da O Esnaflarla Bir Araya Geldi! Neler Söyledi (3)

Başkan Büyükkılıç Yemliha’da Neler Söyledi?
Başkan Büyükkılıç, Yemliha’daki o çiftçilerle bir araya geldi. Yapılan bariyer çalışmasının sebebini açıklayarak esnaf için konforlu satış yerleri hazırladıklarını belirtti. Başkan Büyükkılıç, “Kayseri-Ankara karayolu üzerinde Yemliha bölgesindeki üreticilerimizle bir araya geldim. Dünyaca ünlü Yamula Patlıcanı’nın üretildiği ve yerinde satışının yapıldığı bölgede hem üreticilerimizi hem de yol güvenliğini düşünerek Valilik ve Karayolları ile işbirliği halinde modern ve konforlu satış yerleri hazırladık.
Böylece, şehrimizin tarım değerine sahip çıkmış, üreticimizi korumuş ve şehirlerarası karayolunda seyahat güvenliğini sağlamış olacağız” ifadelerini kullandı.

Başkan Büyükkılıç, Yemliha’da O Esnaflarla Bir Araya Geldi! Neler Söyledi (2)

Kaynak: Özel Haber