Kocasinan Belediye Başkan Adayı Ahmet Çolakbayrakdar, bir belediyenin vizyonunu dünya ötesine taşımak için ‘Gök Gözlem Evi’ projesini hayata geçirdiklerini söyledi. Ayrıca, Yeni astronotlar için ise Astronomi Köyü, Astropark gibi nice vizyon projeleri yapacaklarının müjdesini verdi.

Kocasinan Belediyesi olarak bilimsel projelerle Türkiye’de fark oluşturduklarını belirten Ahmet Çolakbayrakdar, yapılan yatırım ve düzenlenen etkinliklerle çocukları ve gençleri, geleceğin Türkiye’sine hazırladıklarını söyledi.

A W163113 03

Yeni dönemde de ‘vizyoner belediyecilik’ başlığıyla tarihi ve kültürel değerlere değer katacaklarını belirten Çolakbayrakdar; "Hızır İlyas Köşkü’nü restore ederek, gök gözlem evine dönüştürdük. Bununla yetinmiyor ve Astronomi Müzesi’ni hayata geçireceğiz. KOCAFEST teknoloji festivali yapan bir belediyeye bu yakışır.

Başarılı ve belli kriterde olan öğrenciler Teknoloji ve Bilim Turları, Cern Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi İsviçre ile Teknoloji ve Bilim Turları Leonardo Da Vinci Bilim ve Teknoloji Müzesi İtalya’ya götürülecek.

Kocasinan ilçesinin 48 köyü var. Kentten kırsala göç sağlayan gençlerimizin eğitiminden üretimine kadar her alanda destek verecek yeni projeler ürettik.

Kayseri'de Teleferik Faciasını Umursamadılar! Kayseri'de Teleferik Faciasını Umursamadılar!

Editör: Ahmet Bolat