Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri ve Kocasinan ilçesi için yapılacak hizmet ve projeler hakkında bilgi verdi.

Başkan Çolakbayrakdar birçok hizmet için adım atıldığını belirttiği açıklamasında ilk olarak Kayseri'de en yüksek kapasiteye sahip asfalt plenti ve Türkiye'de sayılı olan konkasör tesisi hakkında konuştu.

Kadim Kent Kayseri’de 5 Yıl Boyunca Devam Edecek! Kadim Kent Kayseri’de 5 Yıl Boyunca Devam Edecek!

Çolakbayrakdar, Asfalt plenti ve Konkasör tesisi ile bu zamana kadar 1 Milyon 683 bin ton asfalt serimi ve bin 322 kilometre yol yaptıklarını belirtti. Bunun yanı sıra 5 yılda ise bin kilometre daha yol yapmayı hedeflediklerinin altını çizdi.

Başkan Çolakbayrakdar: Şehri, Dört Bir Koldan İnşa Ediyoruz

Yol Medeniyettir

Kocasinan Belediyesi'nin aynı doğrultuda 'Yol Medeniyettir' anlayışıyla hizmet atağını sürdürdüğünü belirten Çolakbayrakdar, 9 yıl içinde 2 bin 823 noktada çalışma gerçekleştirdiklerine dikkat çekti. Aynı zamanda Çolakbayrakdar geniş ve konforlu yollar yapmak üzere şehrin alt ve üst noktalarını geliştirmeye yönelik bir hizmet politikası sağlanacağının vurgusunu yaptı.

'Şehrin Bütün Ulaşım Akslarını Sırtlayacak Ulaşım Yolları Yaptık'

"Hizmet ve icraat belediyeciliğini" benimseyerek çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Çolakbayrakdar, "Kocasinan'da bugüne kadar bin 322 km yol yaptık ve bin km daha yol yaparak, toplam 2 bin 347 km yol yapmayı hedefliyoruz. 40 yıllık geleneği, yol aksını değiştirdik ve akıllı kavşaklarla trafiksiz ulaşım aksı kazandırdık. Şehrin bütün ulaşım akslarını sırtlayacak ulaşım yolları yaptık" diye konuştu.

Başkan Çolakbayrakdar: Şehri, Dört Bir Koldan İnşa Ediyoruz

Gelecekteki Hizmetlerden Bahsetti

Çolakbayrakdar sözlerinin devamında ise, "Bekir Yıldız Bulvarı, Ali İhsan Alçı Bulvarı, Ziyagökalp Akıllı Kavşak, Yenidoğan Akıllı Kavşak, Beyazşehir Taşkın koruma Kanalı, Yenidoğan Taşkın Koruma Kanalı, Asfalt Plenti, Agrega Tesisi ve 138 büyük iş makinası aracı kazandırdık. Güneş Enerjisi Santrali 100 bin metrekare alana kurulu 6 MW kapasiteli yeni bir tesis daha yapacağız. Generalemir 4,5 km, Ertuğrulgazi 4,8 km, Mithatpaşa Mahallesi 12,8 km, Bekir Yıldız Bulvarı 1 km, Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi 2,4 km, Yunusemre Mahallesi 1 km ve Seyrani Mahallesi 1,75 km gibi yollar yapacağız" ifadelerini kullandı.

'Modern Bir Görünüme Ve Sağlıklı Bir Alt Yapıya Kavuşuyor'

Kocasinan'da her zaman en iyi ve en kaliteli hizmeti hedeflediklerini belirten Başkan Çolakbayraktar sözlerini "Yaptığımız hizmetler sonucunda ilçemiz daha modern bir görünüme ve daha sağlıklı bir altyapıya kavuşuyor" diyerek noktaladı.

Kaynak: İHA