Kar Kalınlığı 2 Metreyi Buldu

Batman'ın Sason ilçesinde kar yağışı yoğun olması ile birlikte Dörtbölük grup köy yolu ulaşıma kapandı. Kar kalınlığının yer yer 2 metreyi bulduğu bölgede yoğun bir çalışma başlatıldı.

Batman

Çalışmalar 12 Saat Sürdü

İlçenin yüksek kesimlerinde etkisini sürdüren kar yağışı kenti olumsuz etkiledi. Köy yoları ulaşıma kapanırken kar kalınlığı 2 metreye ulaşarak zorlu yol açma çalışmalarına neden oldu. Yapılan çalışmalar 12 saat sürdü. Çalışmalar 12 saatin sonunda tamamlandı.

Köy Yolu Ulaşıma Açıldı

Çalışmalar ile ilçeye bağlı tüm köy ve mezra yollarının ulaşıma açıldığını belirten Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Şehmuz Coşkun, bütün ekipleriyle köy yollarını açık tutmak için sürekli hareket halinde olduklarını söyledi. Köy yolunda yapılan yoğun çalışmalar sonucunda bölge ulaşıma açıldı. Tipi nedeniyle kapanan köy yolunda İl Özel İdaresine bağlı Köylere Hizmet Götürme Birliği ekipleri tarafından tekrar ulaşım sağlandı.

Kayserililer Dikkat! Kışlıkları Hazırlayın Kayserililer Dikkat! Kışlıkları Hazırlayın

Batman Kar Iha

Nisan Ayında Kar Yağmıştı

Karlar şehri Batmana daha önce nisan ayında kar yağışı oldu. Yüksek kesimlerde kar kalınlığı 20 santimetreyi geçerken bölgedeki vatandaşları hayrete düşürdü. ilkbaharın ortasında kışı yaşayan şehirde 2023 yılında olduğu gibi bu yılda kar yağışı etkisini sürdürdü.

Kaynak: İHA