Kayseri Milletvekili Bayar Özsoy, geçtiğimiz günlerde CHP İçişleri Bakanlığı’ndan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan’ın, sosyal medya hesabından önce paylaşıp sonra sildiği gönderiye ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Murat Bakan, paylaştığı gönderisinde İstanbul’da polis ekipleri tarafından çok sayıda silahın ele geçirildiği iddiasında bulunarak İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya seslenmişti. Murat Bakan daha sonra gönderiyi kaldırdı.

Konuya ilişkin açıklamalar yapan Kayseri Milletvekili Bayar Özsoy, “Hiç mi araştırmayacaksınız, kendinizi düşürdüğünüz bu durumlardan hiçbir ders almayacaksınız?” ifadelerini kullandı.

Kredi Kartı Kullananlar Dikkat! Bu Hatalardan Sonra ATM Kartınızı Yutacak Kredi Kartı Kullananlar Dikkat! Bu Hatalardan Sonra ATM Kartınızı Yutacak

TBMM’de konuyu gündeme getiren Bayar Özsoy’ın konuşması şu şekilde; “Gün geçmiyor ki Cumhuriyet Halk Partisi sarsıcı haberlerle ülke gündemini değiştirmesin, kamuoyunu alarma geçirmesin.

Bakınız, partisi içinde İçişleri Bakanlığından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan attığı bir “tweet”le âdeta gündemi değiştirdi. Kerameti kendinden menkul haber kaynaklarından aldığı bilgiyle İçişleri Bakanlığını göreve davet eden Murat Bey, TRT tarafından izleyicilerle buluşturulan bir dizinin kullandığı sahte silahları polis tarafından yakalanmış gibi gösterip üstüne üstlük bir de Bakanlıktan açıklama yapmasını istedi.

Bu trajikomik olayın ardından kendileri bir açıklamayla “tweet”lerini sildi ancak akıllarda şu soru kaldı: Hiç mi araştırmayacaksınız, kendinizi düşürdüğünüz bu durumlardan hiçbir ders almayacaksınız? Sırf gündemde kalmak için daha ne kadar komik duruma düşeceksiniz?” diye konuştu.

Konuşmasının devamında gündem olacak bir soruyu Murat Bakan’a ileterek; “Gündem takibi ve bilgilendirme arzusu bu seviyelere gelmişken ben de bir sazanlık yapayım. Sahi, Afyonkarahisar Belediye Başkanının dinlenme iddiaları ne oldu?” açıklamalarını yaptı.

Kaynak: haber merkezi