2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda A Milliler’de Teknik Direktör Vincenzo Montella’nın tercihleri tartışma konusu oldu. Geçtiğimiz sezon Süper Lig’de en çok maça çıkan kalecilerinden biri olan Bilal Bayazıt gösterdiği performansla tüm futbol otoriteleri tarafından takdir görmüştü. Genç file bekçisi 35 maça çıkarken yaptığı kurtarışlarla Kayserispor’un ligde kalmasında önemli bir rol oynamıştı. Genç kalecinin başarısını sadece Montella göremedi.

Kayserispor’un Formaları Tanıtıldı! 4 Farklı Formanın Fiyatı Ne Kadar Oldu? Kayserispor’un Formaları Tanıtıldı! 4 Farklı Formanın Fiyatı Ne Kadar Oldu?

Vincenzo Montella3

Portekiz Maçı Sonrası Kaleci Tercihi Eleştirildi

Çıktığı 35 maçta 137 kurtarış yapan ve ligin en çok kurtarış yapan kalecisi olan Bilal Bayazıt Teknik Direktör Vincenzo Montella’nın tercihleri arasında yer almadı. Montella’nın tercihi özellikle Portekiz maçı sonrası eleştiri yağmuruna tutuldu.

A Milliler’de Doğan Alemdar’ın sakatlık yaşamasının ardından yeniden Bilal Bayazıt davet edilecek mi? Sorusunu akıllara getirirken genç kalecinin hayali yeniden Teknik Direktör başta olmak üzerine Milli Takım’ın üzerinde gizli eller iddialarını güçlendirdi. Montella, bu kez Başakşehir’in kalecisi Muhammed Şengezer’i davet etti.

Bilal Bayazıt8

Bilal Bayazıt'ın Hayali Başka Bahara Kaldı

Muhammed Şengezer’in geçtiğimiz sezon Başakşehir kalesini sadece 14 maçta korudu. Maç eksiği fazla olan ve performansı düşük olan kalecileri tercih eden Teknik Direktör Vincenzo Montella hem kaleci hemde kadro tercihleri futbol otoriteleri tarafından eleştirildi. Bilal Bayazıt’ın performansını görmezden gelen  Montella, ligde sadece 14 maçta görev alan Muhammed Şengezer’i tercih etmesi başta Bilal Bayazıt’ı ve Kayserispor taraftarlarını üzdü.

Kaynak: ÖZEL HABER