Kahramanmaraş'ta bir boya fabrikasında patlama meydana geldi. Bölgede deprem etkisi yaratan patlamanın boyutu ise gün ağarınca ortaya çıktı. Patlayan kazan ve çevresini kopmuş demir parçaları sardı.

Boya Fabrikasındaki Büyük Patlamanın Boyutu Ortaya Çıktı!

'Süpersonik Ses Etkisi Yaptı'

Traktörün Altında Kalan Adam Feci Şekilde Can Verdi! Traktörün Altında Kalan Adam Feci Şekilde Can Verdi!

Olay, Dulkadiroğlu ilçesi Karacasu Kırım Mahallesi'ndeki Canka kumaş ve boya fabrikasında meydana geldi. Fabrikanın kazan dairesinde henüz belirlenemeyen bir nedenle meydana gelen patlama geniş bir alanda süpersonik ses etkisi yaptı.

Boya Fabrikasındaki Büyük Patlamanın Boyutu Ortaya Çıktı!-1

Demir Parçaları Etrafa Saçıldı

Deprem etkisi oluşturan ses sonrası binlerce kişi sokaklara çıktı. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yaralıları enkazdan kurtarıp sağlık ekiplerine teslim etti. Hastaneye kaldırılan işçilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Patlamanın boyutu ise gün ağarınca ortaya çıktı. Kazan dairesinde meydana gelen patlama sonrası kopan demir parçalarının etrafa saçıldığı görüldü.

Boya Fabrikasındaki Büyük Patlamanın Boyutu Ortaya Çıktı!-2

'Deprem Zannettik'

Patlamayı duyduğunu ifade eden Kasım Yaşar, "Haberleri izliyordum, ses gelince geldik baktık. Deprem zannettik. Buraya geldiğimizde kazanın patladığını ve 3 kişinin yaralandığını öğrendik" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi