31 Mart yerel seçimleri tamamladı. Yapılan seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), belediyelerin büyük çoğunluğunu kazanarak, birinci parti konumuna geldi. Mazbatasını alıp belediye başkanlığı koltuğuna oturan CHP’li başkanlar, devraldıkları belediyelerin borçlarını bir bir açıklamaya başladı.

Borc 3

Vatandaşlar tarafından da dikkatle takip edilen belediye borçları, tepki çekmeye devam ediyor. Son olarak 2019 yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP), AKP’ye geçen ve 31 Mart’ta gerçekleşen yerel seçimlerde de CHP’ye geçen o belediyenin borcu açıklandı.

Kozaklı Bel.

Açıklanan borçla Türkiye gündemine oturan o belediye, ‘Nüfusunun az olmasına rağmen nasıl bu kadar borç batağında olabilir’ eleştirilerine maruz kaldı. 2019 yerel seçimlerinde MHP’den AKP’ye geçen o belediyenin borcu yaklaşık 69 milyon TL’ydi.

Kayseri’de Kartal Kavşağı’na Alternatif Geliyor! Kayseri’de Kartal Kavşağı’na Alternatif Geliyor!

Kozaklı Baskan

Aradan geçen 5 yılda borç batağına düşen AKP’li o belediye, yerel seçimlerde istediği başarıyı elde edemedi ve koltuğu CHP’ye devretti. CHP’li belediye başkanı Sefer Neslihanoğlu, yaptığı paylaşımla belediyenin borcunu duyurdu. Borcu duyan vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Borc 1

AKP’den CHP’ye geçen Nevşehir’in Kozaklı Belediyesi’nin borcu tamı tamına 456 milyon 371 bin 167 TL 40 kuruş.

Baskan Borc

Kaynak: Haber Merkezi