Adana'nın Seyhan ilçesine bağlı Yeşilyurt Mahallesi'nde yaşanan olayda, 17 yaşındaki M.T. ve arkadaşı E.Y., 40 yaşındaki İ.Ç.'nin üç tekerlekli motosikletini çaldı. İ.Ç., sokaklardan geri dönüştürülebilir malzemeler toplarken motosikletiyle bir marketin önüne gelmiş, arka kısmına karton kutular yüklemeye başlamıştı. Bu sırada M.T., direksiyon başına geçip aracı çalıştırarak arkadaşıyla birlikte motosikleti çaldı. Hırsızlık anları güvenlik kameralarına yansıdı.

13 Adet Ruhsatsız Tabanca Ve 16 Adet Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi! 13 Adet Ruhsatsız Tabanca Ve 16 Adet Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi!

Yjkyuk (1)

İ.Ç.'nin bağırması üzerine M.T. bir duvara çarptı ve İ.Ç. motosikletten düştü. Ardından M.T. ve E.Y., olay yerinden kaçtı. Polis, Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından ihbar üzerine harekete geçti. Güvenlik kameralarını inceleyerek şüphelilerin kaçtığı yeri belirledi ve Yüreğir ilçesine bağlı 19 Mayıs Mahallesi'nde operasyon düzenledi. Bu operasyon sonucunda her iki şüpheli de yakalandı ve üç tekerlekli motosiklet sahibine teslim edildi.

Kaynak: İHA