Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ve İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav ile diğer yetkililerin katılımıyla Başakpınar yolu üzerindeki Talas Pati Evi’nde ruhsat takdim programı düzenlendi.

Programda konuşma yapan Yalçın, barınak hakkında bilgiler verdi. Yalçın, hayvanları sevdiklerini onları sevenleri daha çok sevdiklerini belirterek şunları söyledi: "“Göreve başladığımız 2019 yılı Ekim ayında hayvanlarımız için bu barınağı yapmıştık.

 O gün 3 mağara ve 3 bin metrekare alana sahipti. Şimdi 15 bin metrekareye kadar çıkardık. Bu barınağın yanında hayvan mezarlığı da oluşturduk. Burada kendine yetemeyen, yaralı, aynı zamanda yavrusu olanlar, özel ırk olanlar için ayrı ayrı bölümlerimiz var.

Pati Ev

Artık şimdi veteriner hekim ve tekniker arkadaşımızın da görevlendirilmesiyle Talas Pati Evi Doğal Yaşam Alanını hak etmiş olduk. Biz hayvanları seviyoruz, hayvanları sevenleri daha çok seviyoruz. O nedenle vatandaşlarımızı buraya bekliyoruz" dedi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav ise Başkan Yalçın'a teşekkürlerini iletirken sözlerine şöyle devam etti; "Talas Belediyemize ait olan doğal yaşam alanı ve pati evindeyiz. Buradaki doğal yaşamda bulunan aynı zamanda tedaviye muhtaç olan sokak hayvanlarımızı başkanım hem tedavi hem de rehabilite ettiriyor.

Başkanımızın isteği üzerine buradaki hayvanlarımızın tıbbi ürünlerle tedavi edilmesiyle ilgili uygunluk belgesi verdik. Buradaki müdahale etmeyle alakalı gerekli belgeyi takdim ettik. Başkanımıza bu alanı oluşturduğu için çok teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun" diye konuştu.

Talas'ta Yeni Dönemin İlk Tesisi Açılıyor! İşte O Tesis Talas'ta Yeni Dönemin İlk Tesisi Açılıyor! İşte O Tesis

Editör: Ülkü Şimşek